Strona Główna
Aktualności
Galeria
Grono Pedagogiczne
Historia Szkoły
Hymn Szkoły
Wolontariat
Punkt Przedszkolny
Doradztwo zawodowe
Konkursy
Certyfikaty
Ciekawe Linki
Fundusze Unijne
Kontakt
Napisz do Nas

Aktualności - Archiwum


Sprzątanie ŚwiatW dniu 18 września uczniowie PSP im. JP II w Łążku po raz kolejny uczestniczyli w Ogolnopolskiej Akcji Sprzątanie Świata. Akcja obejmowała teren szkoły, Łążka i Bogorii.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/20211 września 2020 roku w niecodziennych warunkach rozpoczęliśmy nowy rok szkolny uroczystą mszą święta w kościele w Chodkowie. Mszę św. odprawił ks. Proboszcz Mariusz Guziak. Bezpośrednio po mszy św. Ksiądz poświęcił plecaki i przybory szkole pierwszoklasistom. Była to bardzo ważna chwila dla uczniów klasy I, gdyż jak nigdy wcześniej przed Panem Jezusem, w obecności wszystkich uczniów i bardzo licznej grupy rodziców złożyli ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTY oraz zostali PASOWANI NA UCZNIÓW przez Panią Dyrektor. Cieszymy się wszyscy, że grupa 11 dzieci stała się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Brakowało nam występu artystycznego dzieci, ale mamy nadzieję oglądać ich talenty w czasie roku szkolnego i liczymy na wspaniałe oceny i super zachowanie pierwszaków.

Na koniec uroczystości dużo zdrowia i stacjonarnego nauczania aż do czerwca 2021 życzyła wszystkim Pani Dyrektor. Spotkania w klasach z wychowawcami z zachowaniem zasad i procedur bezpieczeństwa miały miejsce w budynku szkoły, do którego wejść mogli już tylko uczniowie.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)
Uwaga !!! Wirtualna tablica doradcy zawodowego


Zapraszamy uczniów klas ósmych, rodziców, nauczycieli do zapoznania się z ciekawymi informacjami, materiałami z zakresu doradztwa zawodowego umieszczonych na wirtualnej tablicy w formie Padletu

Wirtualna tablica będzie na bieżąco aktualizowana i uzupełniana o nowe wiadomości z powyższego zakresu.

Padlet doradcy zawodowego - https://padlet.com/wkx/sm9e6gk0ws8w20drDyżury pracowników poradni

Eko kącik w naszej świetlicy szkolnej

Nasza szkoła przystąpiła w tym roku szkolnym do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Działaj z imPETem”. W ramach tego programu realizujemy zajęcia w oparciu o otrzymane materiały edukacyjne oraz bierzemy udział w konkursie „Eko- kącik z imPETem”. Celem Programu i konkursu jest edukacja w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami, jakimi są butelki PET, a także ich recykling. Zachęcamy wszystkich do działań, które przyczynią się do dbania o nasze środowisko naturalne.

UWAGA!
Bardzo prosimy także o głosy na naszą pracę „Eko kącik”.
Głosowanie rusza 2 marca od godz. 12:00 i trwa do 2 kwietnia 2020 roku do godz. 12:00
Każdy głos jest dla nas bardzo ważny, bowiem od ilości głosów internautów zależy osiągnięcie sukcesu, czyli nagrody dla naszej szkoły i naszych uczniów.

Nagrody to:
• I miejsce – tablica multimedialna
• II miejsce - projektor multimedialny
• III miejsce – zestaw puf do świetlicy szkolnej oraz zestaw gier edukacyjnych.

Wszystko zależy od Państwa głosów!

Zasady głosowania.
1. Głosowanie odbywa się na Stronie Internetowej dzialajzimpetem.pl w zakładce konkurs, głosowanie.
2. Podczas głosowania jedna osoba może oddać maksymalnie jeden głos w ciągu 24 godzin tj. od godziny 00:00 do godziny 23:59 tego samego dnia.
3. Kryterium ograniczenia głosowania do 1 głosu jest jeden adres IP oraz jeden adres e-mail podany podczas głosowania.
4. Celem potwierdzenia głosowania należy aktywować link przesłany na indywidualny adres e-mail podany podczas głosowania.
5. Podczas głosowania niedopuszczalne są próby obejścia systemów zabezpieczenia a w szczególności:
• zmianie adresów IP,
• korzystanie z fikcyjnych kont e-mail,
• stosowanie programów do automatycznego głosowania.

Z góry dziękujemy za głosy.

Marzena Misiak
Uroczystość Dnia Babci DziadkaDnia 24 stycznia w PSP im. Jana Pawła II w Łążku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków upominkami, wykonanymi własnoręcznie. Frekwencja jak co roku dopisała. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy upiekli ciasta.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)

I Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka

Mali sportowcy z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łążku będą reprezentować Gminę Łoniów na szczeblu powiatowym.

2 marca 2020 r. na hali sportowej PSP im. Św. Jana Pawła II w Łoniowie odbył się etap gminny I Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka. Przedsięwzięcie to realizowane jest przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty i ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności fizycznej i odporności psychicznej dzieci a także rozwijanie umiejętności współpracy i współdziałania w zespole z przestrzeganiem zasad zdrowej rywalizacji sportowej. Organizatorem olimpiady było Publiczne Przedszkole w Łoniowie, głównym koordynatorem gminnym była dyrektor przedszkola, p. Teresa Świstak.

W zawodach uczestniczyły reprezentacje dzieci 5 i 6 – letnich z przedszkoli z terenu gminy Łoniów – łącznie 8 drużyn. Olimpiadę zainaugurowała wizytator Kuratorium Oświaty w Kielcach wydziału zamiejscowego w Sandomierzu p. Renata Dębicka, zaś patronat honorowy nad olimpiadą objął wójt gminy Łoniów p. Szymon Kołacz.

Po złożeniu przysięgi olimpijskiej oraz krótkiej rozgrzewce dzieci przystąpiły do zawodów.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)

Maleńka przyszła Miłość…Pod takim właśnie tytułem młodzież ze szkoły PSP im. Jana Pawła II w Łążku przygotowała tegoroczne przedstawienie świąteczne. Ale jasełka te były inne niż zawsze, były one swoistym eksperymentem, które przeniosły całą społeczność szkolną do pewnego domu do 2808 roku. Święta Bożego Narodzenia to czas Miłości – uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami po przedstawieniu świątecznym wspólnie śpiewali kolędy i łamali się opłatkiem życząc sobie samych pięknych chwil przepełnionych Miłością przy przygotowanych przez siebie wigilijnych stołach. Jasełka te zostały również przedstawione w parafialnym Kościele pw. Św Józefa w Chodkowie.

W imieniu całej naszej szkoły pragniemy życzyć wszystkim, kto czyta ten wpis , by wszystkie dni roku jawiły się szczęściem i radością, by Jezus rodził się każdego dnia w naszych sercach, by ciepło rodzinne było obecne w każdej Rodzinie przez cały 2020 rok.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)


STYPENDIA WÓJTA GMINY ŁONIÓW28 listopada 2019 r. na Sesji Rady Gminy Łoniów, Wójt Gminy Pan Szymon Kołacz wręczył dyplomy uznania pięciu uczniom, którzy złożyli wnioski o przyznanie Stypendium Wójta Gminy Łoniów. Założeniem lokalnego programu jest promowanie i motywowanie do aktywności uczniów zdolnych posiadających znaczące osiągnięcia naukowe i artystyczne oraz wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży, będących mieszkańcami Gminy Łoniów.

Wśród stypendystów znalazł się uczeń naszej szkoły DOMINIK WAŁASZCZYK, który jako uczeń klasy VII w roku szkolnym 2018/19 zdobył III miejsce w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie „KANGUR MATEMATYCZNY”.

Gratulujemy sukcesu Dominikowi oraz nauczycielowi matematyki w szkole w PSP im. JP II w Łążku p. Agnieszce Ostrowskiej.
Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)

20.11.2019 - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEFNasza szkoła przystąpiła do akcji "Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka" z UNICEF i podjęła szereg działań mających na celu propagowanie tej tematyki wśród dzieci, nauczycieli i społeczności lokalnej. Podjęte przez nas inicjatywy odbyły się nie tylko w dniu uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka tj. 20 listopada, ale w ciągu tygodnia poprzedzającego to wyjątkowe święto.

Wychowawcy naszej szkoły i przedszkola przybliżyli uczniom tematykę związaną z najważniejszym dokumentem poświęconym dzieciom oraz o możliwościach pomocy humanitarnej, zdrowotnej i materialnej dzieciom potrzebującym na całym świecie.

Po przeprowadzonych zajęciach każda z klas wspólnie z wychowawcą miała za zadanie stworzyć transparent z wybranym przez siebie prawem dotyczącym dzieci i zaprezentować go na apelu, który odbył się 20 listopada 2019r. W tym dniu w naszej szkole dominował kolor niebieski, uczniowie, nauczyciele I pracownicy obsługi ubrani byli na niebiesko jak również każde dziecko otrzymało niebieski balonik.

Zwieńczeniem wszelkich działań podjętych z okazji 30 rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka był niebieski marsz po Łążku, podczas którego uczniowie z niebieskimi balonami i transparentami mogli pokazać społeczności lokalnej, jak ważne jest to, aby dzieci mogły zabierać głos w swojej własnej sprawie, jak istotnym było spisanie ich praw. Uczniowie i dzieci z przedszkola zapewniają, że oprócz praw pamiętają także o swoich obowiązkach.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)

„SZKOŁA DO HYMNU!” - 101 rocznica odzyskania niepodległości PolskiUczniowie naszej szkoły oraz dzieci z punktu przedszkolnego, jak co roku uczestniczyli w „Przeglądzie Pieśni Patriotycznej”. W tym roku prezentowane były też wiersze o ojczyźnie oraz tańce narodowe. W ramach akcji „Szkoła do hymnu” zainicjowanej przez Radę Dzieci i Młodzieży przy MEN odśpiewaliśmy wspólnie ze szkołami całej Polski „Mazurka Dąbrowskiego”. Jesteśmy więc szkołą, która „PAMIĘTA”.


Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II W ŁĄŻKU PAMIĘTA O SWOIM PATRONIE.#SZKOŁA PAMIĘTA „ Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość”- JP II

16 października 2019r. obchodziliśmy uroczyście ŚWIĘTO SZKOŁY. Hasłem przewodnim były słowa Patrona: „NIECH ZSTĄPI DUCH TWÓJ I ODNOWI OBLICZE ZIEMI, TEJ ZIEMI”. Uroczysta msza św. miała miejsce w kościele w Chodkowie. Sprawował ją ks. proboszcz Mariusz Guziak. W homilii ks. proboszcz a zarazem katecheta wspominał naszego Patrona, dzień nadania szkole imienia Jana Pawła II i zacytował słowa Papieża – Polaka do nauczycieli, do młodzieży i do dzieci.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w szkole. Obejrzeliśmy piękną akademię w wykonaniu uczniów szkoły, w trakcie której wspominaliśmy Ojca Świętego Jana Pawła II – Jego życie dziecięce, młodzieńcze, kapłaństwo, wybór na Stolicę Piotrową, Jego pielgrzymki i ogromną miłość do Boga i człowieka. W tym dniu miało miejsce też ślubowanie i pasowanie na uczniów pierwszoklasistów, którzy słowem, piosenką i tańcem dali wyraz miłości do Polski i Papieża – Polaka. Nasi pierwszoklasiści za piękny występ otrzymali gromkie brawa, moc uśmiechów i wspaniałe prezenty.

Kończąc, pani Dyrektor J. Bisztyga podziękowała za przybycie gościom – p. sekretarz Gminy Łoniów - J. Bartyzel, p. radnemu Gminy Łoniów - H. Dojce , przewodniczącej rady rodziców – p. M. Staszczyk. Szczególne słowa wdzięczności skierowała do nauczycieli przygotowujących akademię – p. M. Szkutnik i p. L. Smalery, do rodziców, dziadków i uczniów. Wspomnieliśmy też zmarłych dyrektorów i nauczycieli szkoły w Łążku.

Kolejny - słodki punkt świętowania miał miejsce w klasach, gdzie uczniowie wraz z wychowawcami upajali się smakiem „papieskich kremówek”.


Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)
POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS!Zakończenie roku szkolnego to czas wspomnień, podsumowań, podziękowań i czas rozpoczęcia wakacji. Dla uczniów ósmej klasy to także czas pożegnania ze szkołą podstawową. Tegoroczni absolwenci to wspaniała, 14-osobowa grupa uczniów z poczuciem humoru, super zachowaniem i wieloma sukcesami. Wszyscy cieszyliśmy się z ich wyników na pierwszym egzaminie ósmoklasisty – I miejsce w gminie i ósme w powiecie – to indywidualny sukces każdego ucznia i ogromna praca nauczycieli.

Podsumowując rok szkolny 2018/19 Pani Dyrektor nagrodziła najlepszych uczniów za osiągnięcia dydaktyczne oraz udział w licznych konkursach począwszy od rangi międzynarodowej, a skończywszy na konkursach szkolnych. Szczególne podziękowania Pani Dyrektor skierowała w stronę Pani Moniki Grądziel - wieloletniej Przewodniczącej Rady Rodziców PSP im. JPII w Łążku, której córka Gabrysia ukończyła w tym roku szkołę w Łążku. Długo w naszej pamięci pozostaną słowa wdzięczności skierowane od uczniów do dyrekcji szkoły, nauczycieli i pracowników obsługi oraz pięknie zatańczony polonez. Na koniec Pani Dyrektor złożyła życzenia całej szkolnej społeczności zwracając uwagę szczególnie na bezpieczny i aktywny wypoczynek.


Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)
XII edycja Konkursu Papieskiego „ Jan Paweł II – był, jest i będzie”Tegoroczna XII edycja Konkursu papieskiego „ Jan Paweł II – był, jest i będzie” odbyła się w naszej szkole 20 maja 2019 r. Tym razem temat zmagań konkursowych brzmiał: „Trzy matki Jana Pawła II- Emilia Wojtyła, Matka Boża i Ojczyzna”. Młodsi uczestnicy wykonywali prace plastyczne przedstawiające swój najwspanialszy dzień z mamą, a starsi ukazywali oblicza naszej Ojczyzny. Uczniowie zawierzali również swe losy pisząc modlitwy do Matki Bożej oraz recytowali wiersze o Polsce.

Ogromną role w życiu naszego patrona i każdego z nas, rolę naszych mam, Maryi i Ojczyzny pięknie podkreśliły dzieci biorące udział w akademii z okazji urodzin Jana Pawła II.

Nagrodzeni uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy.
Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)
"Młodzież zapobiega pożarom"W dniu 02.04.2019 odbyły się eliminacje na szczeblu powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom". Reprezentantem gminy Łoniów w grupie klas VII, VIII i I gimnazjum była uczennica PSP im. Jana Pawła II w Łążku - Klaudia Paruch, która w dogrywce o III miejsce zajęła IV miejsce.Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)


KOLĘDOWANIE DLA JANA PAWŁA II I JULII SKURSKIEJ
W PSP IM. JANA PAWŁA II W ŁĄŻKU
Po raz 10 miało miejsce w murach naszej szkoły KOLĘDOWANIE . W tym roku połączyliśmy tradycyjny śpiew kolęd z akcją pomocy dla chorej dziewczynki z Sandomierza – Julii Skurskiej.

Oto słowa Julki:

„Wciąż potrzebuję Twojej pomocy, by zniknął ten ból, który zabiera mi życie...”
Julia Skurska z Sandomierza cierpi na rzadką chorobę - zespół Pfeiffera (rośnie mózg, nie rośnie czaszka). Ponadto 12-letnia dziewczynka nie widzi na jedno oko i niedosłyszy. Do tego połowa ciała Julii jest sparaliżowana. Jak mówią najbliżsi największą pasją dziewczynki jest czytanie książek. Chciałaby również zostać pianistką lub baletnicą. Niestety choroba całkowicie jej to uniemożliwia. Julka przeszła jak dotąd cztery kosztowne operacje ratujące życie. W czerwcu czeka ją kolejna - w Dallas – u jednego z najlepszych chirurgów plastycznych na świecie. Jej koszt to ponad 300 tysięcy złotych.

Na dzień 01.02.2019r. zaprosiliśmy wielu zacnych i wspaniałych gości. Byli z nami Babcie, Dziadkowie, Rodzice, Ciocie i Wujkowie naszych uczniów, był ks. Mariusz z wizyta duszpasterską oraz Pan Bogusław Lubański – nauczyciel z LO w Tarnobrzegu - jeden z pomysłodawców akcji „JULKA ZATAŃCZY”.

Na początku wszyscy wsłuchaliśmy się w słowa Ewangelii o narodzeniu Jezusa i zaśpiewaliśmy „Gdy się Chrystus rodzi…”

Następnie nasi uczniowie ukazali swe talenty wokalne, aktorskie i recytatorskie, a na koniec wszyscy oddaliśmy „głos naszym sercom” wspierając Julię.

Wolontariusze z naszej szkoły będą jeszcze kwestować dla Julii w różnych miejscach naszej Parafii i Gminy, bo cel jest zacny!

Na zakończenie kolędowania p. dyrektor podziękowała każdej Babci i każdemu Dziadkowi za obecność, za wspólnie przeżyte cudowne chwile, za uśmiechy, dobre słowa i łezkę w niejednym oku… i zaprosiła na spotkanie za rok.

Podziękowania skierowała także do nauczycieli i pracowników szkoły za zaangażowanie i wrażliwość na potrzeby innych…., bo przecież „CZŁOWIEK JEST WIELKI NIE PRZEZ TO, CO POSIADA, LECZ PRZEZ TO…, CZYM DZIELI SIĘ Z INNYMI…”

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)
JASEŁKA
W PSP IM. JANA PAWŁA II W ŁĄŻKU
Boże Narodzenie to magiczny czas dla naszych rodzin, ale także dla całej społeczności szkolnej. Po odczytaniu fragmentu Pisma Świętego oraz wniesieniu Betlejemskiego Światełka Pokoju uczniowie klas I-III pięknie wprowadzili nas w wydarzenia dotyczące narodzin Pana Jezusa. Przedstawione Jasełka zaprezentowali ponownie w kościele p.w. świętego Józefa w Chodkowie Nowym w święto Trzech Króli.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)PIECZEMY PIERNICZKIUczniowie klasy 0 PSP im. Jana Pawła II w Łążku chcieli aktywnie uczestniczyć w przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia i dnia 14 grudnia 2018r. piekli pierniczki. Przy wsparciu miłych mam przygotowali stosy pierniczkowych gwiazdek, serduszek,choinek a nawet reniferów. Zapach korzennych przypraw niósł się po wszystkich korytarzach. Dzieci zastanawiały się czy przyjemniejsze jest tworzenie czy może ozdabianie ciasteczek. Słodkie wypieki, które nie zostały spałaszowane ozdobiły szkolną choinkę.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)Zbiórka świąteczna dla potrzebujących rodzin z naszej parafii„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi. „
Jan Paweł II

Słowa naszego patrona- Jana Pawła II były mottem zorganizowanej przez WOLONTARIUSZY działających przy Samorządzie Uczniowskim zbiórki świątecznej dla potrzebujących osób z naszej parafii. Do 19 grudnia zbieraliśmy żywność, słodycze i środki czystości, które jeszcze przed Bożym Narodzeniem trafiły do ośmiu rodzin – osób samotnych i starszych.

Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem naszych uczniów, którzy chętnie podzielili się z innymi, a sami obdarowani byli bardzo wdzięczni za okazane wsparcie. Wolontariusze wraz z opiekunami mieli możliwość osobiście złożyć życzenia świąteczne i noworoczne.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)
REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ!11 listopada 2018r. to bardzo ważna data dla naszej społeczności szkolnej i całego narodu. Tego dnia minęła setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Wzorem poprzednich lat uczciliśmy to wydarzenie wspólnie śpiewając już po raz piąty pieśni patriotyczne. W tym roku z okazji tak pięknej rocznicy przygotowaliśmy również program słowno- muzyczny oraz włączyliśmy się do akcji „Rekord dla Niepodległej”- podobnie jak wiele szkół w kraju i za granicą 09.11.2018r.o godzinie 11.11 zaśpiewaliśmy czterozwrotkowy hymn państwowy.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)
Święto Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łążku16 października 2018r. obchodziliśmy szczególnie uroczyście ŚWIĘTO SZKOŁY, gdyż w bieżącym roku łączy się z wieloma rocznicami.

- 100 lat NIEPODLEGŁOŚCI NASZEJ OJCZYZNY

- 100 lat szkolnictwa na terenie obwodu szkolnego szkoły w Łążku,

- 70 lat użytkowania najstarszej części szkoły,

- 40 lat wyboru na papieża Karola Wojtyłę,

- 10 lat nadania szkole imienia JANA PAWŁAII

Nasze jubileusze wpisują się też w obchody 200- lecia diecezji sandomierskiej i 20- lecia woj. świętokrzyskiego.

Uroczysta msza św. miała miejsce w kościele w Chodkowie o godz. 10:00. Sprawowali ją: ks. Prałat Czesław Przewłocki – absolwent naszej szkoły, ks. Dziekan Stanisław Chmielewski, ks. Dr Bogdan Krempa i ks. Proboszcz Mariusz Guziak. W homilii ks. Proboszcz wspominał naszego Patrona, dzień nadania szkole imienia Jana Pawła II i zacytował słowa Papieża – Polaka do nauczycieli, do młodzieży i do dzieci.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w szkole. Obejrzeliśmy piękną akademię w wykonaniu uczniów szkoły, w trakcie której wspominaliśmy Ojca Świętego Jana Pawła II – Jego życie dziecięce, młodzieńcze, kapłaństwo, wybór na Stolicę Piotrową, Jego pielgrzymki i ogromną miłość do Boga i człowieka. W tym dniu miało miejsce też ślubowanie i pasowanie na uczniów pierwszoklasistów, którzy słowem, piosenką i tańcem dali wyraz miłości do Polski i Papieża – Polaka.

Następnie na placu szkolnym odsłonięte i poświęcone zostały kamienie ufundowane przez p. Krzysztofa Szarańca – absolwenta szkoły i tabliczki upamiętniające „DĘBA PAPIESKIEGO” i „SOSNĘ BENEDYKTYNKĘ”. Drzewa te były posadzone w dniu nadania szkole imienia Jana Pawła II, a więc 10 lat temu – 16.10.2008r. Były one darem od Nadleśnictwa Staszów - staraniem p. Antoniego Szpaka. Dąb papieski – to jeden z trzech posadzonych w woj. świętokrzyskim – sadzonka poświęcona przez Jana Pawła II i przywieziona do Polski z Rzymu. Sosna - wyhodowana została z nasion poświęconych przez Benedykta XVI w czasie pielgrzymki do Polski 26.05.2006r. podczas mszy św. na Placu Piłsudskiego w Warszawie.

Na finał uroczystości dla całej społeczności uczniowskiej, wszystkich gości i lokalnej społeczności wystąpiła Folk Kapela „GÓRALSKA HORA” ze Szczyrku.

Kończąc, pani Dyrektor Joanna Bisztyga przytoczyła słowa Jana Pawła II - „ Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość”, zapewniła o wierności nauce patrona, podziękowała wszystkim zaproszonym Gościom za obecność, a Nauczycielom i Pracownikom obsługi za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie Święta Szkoły.Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)Wspomnienia z dwudniowej wycieczki do Warszawy14 czerwca 2018 roku uczniowie klasy III, IV, V, VI i VII wraz z opiekunkami udali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Grupa liczyła 53 osoby: 47 dzieci, 5 nauczycieli i 1 rodzic. Wcześnie rano, bo o 5.00 zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż autokarową do naszej stolicy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty na Stadionie Narodowym. Dla wielu osób, szczególnie chłopców kibiców piłki nożnej wizyta na tym stadionie była spełnieniem ich marzeń. Następnie spotkaliśmy się z przewodnikiem na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Od razu pomaszerowaliśmy pod Zamek Królewski. Podziwialiśmy piękno budynku, który został zbudowany w stylu barokowo - klasycystycznym. Potem powędrowaliśmy na ul. Świętojańską, gdzie mieści się Bazylika Archikatedralna św. Jana Chrzciciela. Następnie pośpieszyliśmy na Rynek Starego Miasta. Po środku placu stoi pomnik Warszawskiej Syrenki. Niedaleko mieści się restauracja "Bazyliszek", nad wejściem której wisi podobizna potwora. Odwiedziliśmy również Pomnik Małego Powstańca upamiętniający najmłodszych uczestników powstania warszawskiego i Grób Nieznanego Żołnierza. Akurat odbywała się zmiana warty. Przechodziliśmy także obok Pałacu Prezydenckiego. Tego dnia odwiedziliśmy również Pałac Kultury i Nauki. Niestety nie udało nam się wjechać na taras widokowy. Zmęczeni, ale zadowoleni pojechaliśmy autokarem do Hotelu Press na obiadokolację i nocleg. Drugi dzień naszego pobytu w Warszawie również był udany. 15 czerwca zwiedzanie rozpoczęliśmy od zoo, a następnie udaliśmy się na spacer po Łazienkach Królewskich. Zwiedzaliśmy również stolicę z okien autokaru: przejeżdżaliśmy Traktem Królewskim, m.in. Alejami Ujazdowskimi, zobaczyliśmy budynki ambasad, sejmu i senatu. Potem pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik, niewątpliwie jednego z najważniejszych punktów naszej wycieczki. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. W planetarium 3D uczestniczyliśmy w pokazie pt. „Trzeci wymiar życia” Nawet jechaliśmy metrem!! Ostatnim punktem naszej wycieczki był udział w warsztatach w Manufakturze Słodyczy. Zaopatrzeni w słodycze wróciliśmy do autokaru i szczęśliwie dotarliśmy do domu.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)
Wycieczka do Krakowa8 czerwca 2018 roku klasa ,,0”,I i II wraz z rodzicami odwiedziła Kraków. Dzieci oglądały spektakl w teatrze ,,Groteska” pt.,,Nie płacz koziołku”. W Krakowskiej Manufakturze Czekolady uczestniczyły w warsztatach czekoladowych, na których własnoręcznie zrobiły pralinki. Kolejnym punktem było zwiedzanie Rynku Głównego i zejście do Smoczej Jamy oraz spacer po Ogrodzie Zoologicznym.
Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)

„Kiedy myślę Ojczyzna …” - Rok 2018 rokiem dla Niepodległej"Tegoroczna XI edycja konkursu papieskiego „Jan Paweł II był, jest i będzie…” pod patronatem Wójta Gminy Łoniów miała miejsce jak zawsze w PSP im. Jana Pawła II w Łążku w dniu 18 maja 2018r., w 98 rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Związana była z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.
Rozpoczynając uroczystą galę p. dyrektor Joanna Bisztyga przytoczyła słowa Jana Pawła II, który w swoim poemacie „Myśląc OJCZYZNA…” pisał między innymi:
„Ojczyzna - kiedy myślę – wówczas wyrażam siebie i zakorzeniam, mówi mi o tym serce, jakby ukryta granica, która ze mnie przebiega ku innym, aby wszystkich ogarnąć….
Pytam wciąż jak ją pomnożyć, jak poszerzyć tę przestrzeń, którą wypełnia….”
Dalej pisze… „Gdy dookoła mówią językami różnymi, dźwięczy jeden: nasz własny …”

W XI edycji miały miejsce następujące rodzaje i kategorie konkursu:
• Konkurs plastyczny pt. „Polska – moja Ojczyzna - moje miejsce na ziemi ”– (dla przedszkolaków i ucz. kl. „0-III”)
• Turniej mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców (dla kl. IV-VII)
• Montaż słowno-muzyczny „Kiedy myślę Ojczyzna …” - Ojczyzna widziana oczami Jana Pawła II i innych polskich twórców (dla kl. IV-VII i Gimnazjum)

Organizatorzy nagrodzili 111 uczniów.
Finał konkursu zaszczycili obecnością znamienici goście, wśród nich Przewodniczący Rady Gminy Łoniów p. A. Szpak z radnymi, współorganizatorzy – GOK i GBP w Łoniowie, kierownik OPS w Łoniowie – p. J. Bartyzel, dyrektorzy szkół i przedszkola wraz z nauczycielami – opiekunami uczniów, uczniowie – laureaci konkursów z przedszkoli i szkół z terenu Gminy Łoniów ze swoimi nauczycielami i rodzicami oraz przedstawiciele sponsorów nagród. Piękny program artystyczny o miłości do Ojczyzny i Jana Pawła II zaprezentowały wszystkie szkoły z terenu Gminy Łoniów. Była to prawdziwa lekcja patriotyzmu i miłości do Polski.
Myślę, że każdy z nas – uczestników spotkania mógł w odniesieniu do siebie powtórzyć słowa jednej z polskich, pięknych piosenek „Ja to mam szczęście, że w tym momencie żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą – JA TO MAM SZCZĘŚCIE…” Dziękujmy p. Wójtowi za objęcie patronatem konkursu, GOK, GBP, 26 nauczycielom z przedszkoli i szkół, ich dyrektorom oraz sponsorom.

Zapraszamy do galerii zdjęć z gali konkursu oraz do obejrzenia folderu prac uczniów.
Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)
Pamiątkowy folder (Wymaga programu Adobe Reader - program jest bezpłatny)

(kliknij tu aby pobrać)


Powiatowy Punkt Doradztwa ZawodowegoRADOSNEGO ALLELUJA !Niech Zmartwychwstały Pan napełni nas pokojem i wiarą, niech da siłę do pokonywania trudności i pozwoli z nadzieją patrzeć w przyszłość…

Takie życzenia i piękny, pełen radości, zadumy i budzącej się wiosny program w wykonaniu uczniów klas I, II, III wprowadził nas w oczekiwanie na święta WIELKANOCNE.

Czekajmy więc i ufnie patrzmy w przyszłość!Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)22 STYCZNIA 2018r. ODDALIŚMY GŁOS SERCOM„Serca naszych uczniów i przedszkolaczków biły gorącym rytmem dyktowanym miłością do naszych kochanych BABĆ i DZIADKÓW. To dla nich wnuczęta przepięknie tańczyły, śpiewały, odgrywały różne scenki aktorskie, a przede wszystkim dziękowały za obecność dziś i w całym dotychczasowym życiu.

Gromkie STO LAT, przy wystrzałach serduszek spadających na głowy ich kochanych osób zakończyło świętowanie. Dopełnieniem wyrazu miłości i wdzięczności były całuski, uściski i moc słodkości. Zachwyceni goście już w dniu ich święta planowali spotkanie w naszej szkole za rok. Dziękujemy wszystkim za obecność!Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)„Dołącz do Trzech Króli i pomóż potrzebującym!”„Dołącz do Trzech Króli i pomóż potrzebującym!” – nasza szkoła odpowiedziała na apel J.E Ks. Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza i zebraliśmy słodycze i środki czystości dla potrzebujących – dzieci i młodzieży z DPS w Gośćieradowie. Zbiórka darów ogłoszona została przez p. dyrektor w dniu wizyty duszpasterskiej i naszego szkolnego kolędowania dla Jana Pawła II. Koszyki przywiezione z Caritas z Sandomierza błyskawicznie zapełniły się prezentami. Wystarczył nam jeden dzień, by pokazać dobroć naszych serc.
Dziękujemy za zbiórkę uczniom, rodzicom i wszystkim pracownikom naszej szkoły oraz Ks. Markowi Walczakowi za odebranie darów i dostarczenie ich potrzebującym.
Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)Kolędowanie dla Jana Pawła IIKolędowanie dla Jana Pawła II było też okazją do wręczenia nagród naszym uczennicom biorącym udział w XVII Miedzywojewódzkim Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży „Niepodległa, Niepokorna …” w Pysznicy – Kamila Przewłocka – kl. IV, Ewa Kos – kl. III, oraz XVII Konkursie Plastycznym w Gorzycach – Patrycja Latra – kl. II - I miejsce. Konkursy organizowane są w ramach działalności Sandomierskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.


Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)I „W TOBIE JEST ŚWIATŁO”Niech MOC i SPOKÓJ płynąca z betlejemskiego żłóbeczka da miłość, siłę, pokój i wszelkie błogosławieństwo - to przesłanie naszych szkolnych jasełek. Przy blasku OGNIA Z BETLEJEM i Jego ŚWIETLE przemierzaliśmy z Jezusem, Maryją i Józefem Betlejem i jego okolice. Po raz kolejny przeżywaliśmy narodzenie naszego Pana i składaliśmy na sianku nasze serca pełne dobrych uczynków.


Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)Andrzejki 2017Zabawa andrzejkowa w naszej szkole była extra. Moc wróżb, konkursów i niespodzianek , o które zadbały nasze szkolne dobre wróżki. Potem tańce, tańce, tańce…


Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole.


10 listopada 2017r. uczciliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uroczystą akademią, na której zaprezentowali się wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz dzieciaczki z punktu przedszkolnego. Nasza koleżanka Klaudia odegrała rolę TEJ CO NIE ZGINĘŁĄ – NASZEJ KOCHANEJ OJCZYZNY – POLSKI. Wszyscy jak umieliśmy najpiękniej śpiewaliśmy pieśni i piosenki żołnierskie wspominając losy żołnierzy walczących o wolną i niepodległą Polskę.


Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)ŚWIĘTO SZKOŁY W ŁĄŻKU 2017!Już IX rocznica nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II i tradycyjnie po raz dziewiąty ŚWIĘTO SZKOŁY.

Uroczystość rozpoczęła Msza św. Odprawił ją ks. M. Guziak - proboszcz parafii św. Józefa w Chodkowie. W homilii ks. katecheta przybliżył całej społeczności szkolnej i zaproszonym gościom dzień 16.10 1978r. – dzień wyboru na papieża kardynała z Krakowa - Karola Wojtyłę. Po powrocie do szkoły uczestniczyliśmy w akademii w trakcie której wspominaliśmy Ojca Świętego Jana Pawła II, stawiając Go za wzór naszym nauczycielom w dniu Ich święta. W tym też dniu do grona uczniów dołączyła grupa 10 pierwszoklasistów. Złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i zostali pasowani na uczniów. Przedstawili piękną część artystyczną. Pierwszaki otrzymały moc prezentów i ogromny tort z imionami wszystkich uczniów. Słodki upominek w formie „papieskich kremówek” dla wszystkich dzieci i uczniów uatrakcyjnił dalszą część świętowania.

Święto szkoły uświetniła obecność gości w osobach: Przewodniczącego Rady Gminy w Łoniowie - p. A. Szpaka, Z-cy Przewodniczącego Rady Gminy w Łoniowie - p. T. Smalery, Radnego p. A. Piędy oraz rodziców, dziadków, nauczycieli , koleżanek i kolegów.


Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)
OSTATNIE POŻEGNANIE


         Z ogromnym żalem informujemy…, że w dniu 24 czerwca 2017 r. odeszła od nas na zawsze w wieku 45 lat ANNA KOT nasza Pani Ania – wspaniały pedagog i dobry człowiek.

         „WSZYSTKO MA SWÓJ CZAS I JEST WYZNACZONA GODZINA NA WSZYSTKIE SPRAWY POD NIEBEM” - z Księgi Koheleta.

         Nasz umiłowany JP II powiedział: „Wobec tajemnicy śmierci człowiek jest bezsilny; zostają zachwiane jego ludzkie pewniki. I właśnie w takiej sytuacji bezsilności WIARA CHRZEŚCIJAŃSKA staje się źródłem duchowej pogody i spokoju. Bo w świetle Ewangelii życie ludzkie otrzymuje nowy, nadprzyrodzony wymiar".

         I choć wszyscy z wielkim żalem i ogromna raną w sercach czujemy, że odeszłaś od nas za wcześnie, że tyle zostało spraw i celów niedokończonych, że czekaliśmy na Ciebie - my koleżanki, koledzy z naszej szkoły w Łążku i Twoi uczniowie wraz z rodzicami, to wierzymy głęboko, że życie nie kończy się tu na ziemi, wierzymy, że będziesz żyć wiecznie w nigdy nie gasnącej Miłości, bo Bóg jest Miłością.

         Aniu dziękujemy Ci za to, że Cię spotkaliśmy, że mogliśmy uczyć się od Ciebie i z Tobą jak kochać drugiego człowieka. Tak pięknie, z ogromnym zaangażowaniem spełniałaś się cała w niełatwej naszej pracy pedagogicznej. Dziękujemy za 20 lat pełnienia misji nauczyciela i wychowawcy w naszej szkole w Łążku. Dziękujemy za ogromny takt, dobro, ciepło i wielką miłość do dzieci – TWOICH UCZNIÓW.

         Śmierć przyszła niespodziewanie, znienacka, niechciana. Odeszłaś do Pana w piękny czerwcowy dzień, w miesiącu poświęconym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, w miesiącu, w którym rozpoczynają się wakacje. I TY ANIU ODESZŁAŚ NA WIECZNE, NIEKOŃCZĄCE SIĘ WAKACJE – WAKACJE Z BOGIEM. Będziesz żyła w naszej pamięci na zawsze…

         Proś u tronu Bożego za swoimi najbliższymi, za naszą szkołą, za nami, a MY – obiecujemy Ci modlitwę i pamięć.

ŚPIJ W SPOKOJU!
Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie PSP im. Jana Pawła II w Łążku.
Spotkanie z leśniczym
14 czerwca przedszkolaki wybrały się na ostatnią już wycieczkę w tym roku szkolnym. Tym razem dzieci i ich rodzice odwiedzili Leśnictwo w Strużkach, gdzie leśniczym jest dziadek jednego z przedszkolaków – pan Jan Szaraniec. Na początek wybraliśmy się do lasu, gdzie obejrzeliśmy domki lęgowe dla ptaków i paśnik dla zwierząt. Przedszkolaki miały wiele pytań, na które pan leśniczy odpowiadał z wielką cierpliwością. Po powrocie do leśniczówki czekało na nas ognisko. Razem z rodzicami przedszkolaki upiekły smakowitą kiełbaskę, a przy tym dowiedziały się dlaczego nie wolno rozpalać ognisk w lesie.
Dzięki uprzejmości państwa Szarańców mogliśmy zostać w leśniczówce tak długo jak chcieliśmy. Wykorzystaliśmy ten czas na wspólne zabawy z chustą animacyjną, przeciąganie liny i wspólne biesiadowanie. Na koniec przedszkolaki obdarowane zostały przez pana leśniczego wspaniałymi upominkami.
Bardzo dziękujemy państwu Szarańcom za niezwykle miłą gościnę.


Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)


Wyjazd edukacyjno-warsztatowy do Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu "Krzemionki"
09 czerwca 2017 r. odbyła się wycieczka do Krzemionek Opatowskich. Uczniowie wędrowali trasą podziemną liczącą 465 m długości i zwiedzali świetnie zachowaną pradziejową kopalnię krzemienia pasiastego. Następnie uczestniczyli w warsztatach archeologicznych pt. „W neolitycznej osadzie” odbywających się w zrekonstruowanej wiosce prahistorycznej, na świeżym powietrzu i w odtworzonych zabudowaniach mieszkalnych ludności epoki kamienia i wczesnej epoki brązu.


Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)Dwudniowy wyjazd edukacyjno-warsztatowy do Krakowa i Wieliczki
25 i 26 maja 2017 r. uczestnicy projektu pt.„www.kluczdowiedzy.eu” brali udział w wyjeździe do Krakowa i Wieliczki. W pierwszej kolejności zwiedzili Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie oraz uczestniczyli w warsztatach promujących nauki matematyczno-przyrodnicze. Kolejnym punktem było Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Następnego dnia dzieci zwiedziły wystawę w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Najciekawszą atrakcją było zwiedzanie trasy turystycznej w formie imprezy „ Śladami legend wielickiej kopalni” w Kopalni Soli „Wieliczka” i obiad w podziemiach.


Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)Piknik Rodzinny
po hasłem:
„Mamo, Tato! My jesteśmy zdolni...do wszystkiego!”.
31 maja w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Rodziny. Na zaproszenie przedszkolaków przybyli rodzice i babcie. To dzień wyjątkowy dla dzieci, bo przed tak wspaniałą publicznością mogły zaprezentować swoje aktorskie umiejętności w przedstawieniu „O żabce, która mamy nie słuchała”.
Przedszkolaki wręczyły bliskim wspaniałe upominki: własnoręcznie wykonaną, oryginalną i jedyną w swoim rodzaju kolekcję „Dla Niej i dla Niego”, czyli żółty krawat w zielone samochody dla Taty i pasującą do niego torebkę w czerwone tulipany dla Mamy.
Dzieci i rodzice bawili się w ulubione zabawy integracyjne a na koniec wzięli udział w grillowaniu i wspólnym biesiadowaniu.


Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)„I Like it!”- Lubię to!- finał innowacji pedagogicznej.
31 maja w naszej szkole odbył się finał innowacji pedagogicznej „I Like it” prowadzonej przez nauczyciela j. angielskiego p. Karolinę Garbarczyk. Uczestnicy klubu przez dwa lata spotykali się na dodatkowych zajęciach z języka angielskiego, na których po prostu świetnie bawili się z językiem angielskim. Uczniowie zwiedzając kraje anglojęzyczne poznawali elementy kultury i tradycji krajów anglosaskich. W trakcie zajęć językowych między innymi byli z wizytą u królowej Elżbiety oraz smażyli naleśniki w ramach lekcji kulturowych. Członkowie klubu poznawali świat języka angielskiego za pomocą bajek, gier, zabaw i innowacyjnych metod nauczania. Finałem zajęć było spotkanie z Panią dyrektor, wychowawcą, rodzicami i dziadkami, podczas którego uczniowie zaprezentowali swój popisowy spektakl teatralny oczywiście w języku angielskim pt. „ Little Red Riding Hood”.


Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)Konkurs Papieski 2017
FINAŁ X JUBILEUSZOWEGO KONKURSU PAPIESKIEGO pod hasłem „BĄDŹ DOBRY JAK CHLEB” miał miejsce w szkole w Łążku 18 maja 2017 r. Związany był ze ŚW. BRATEM ALBERTEM. Ojciec św. Jan Paweł II nazywał go BRATEM NASZEGO BOGA.

Oto tematyka i turniej tegorocznego konkursu:
WIDOKÓWKA z miejscem, do którego chcę zaprosić Jana Pawła II i Brata Alberta– konkurs plastyczny.
Turniej mini piłki siatkowej.
Konkurs kaligraficzno – plastyczny – uczniowie ze zwróceniem uwagi na piękną kaligrafię i ornamenty pisali notatkę biograficzną ŚW. BRATA ALBERTA oraz przepisywali fragment „Brata naszego Boga” i wiersza „Dzieci” autorstwa KAROLA WOJTYŁY.

NAPŁYNĘŁO 199 PRAC – 137 prac plastycznych, 33 prace literackie, a 50-ciu sportowców rozegrało turniej mini piłki siatkowej.

Organizatorzy nagrodzili 85 uczniów.

Finał konkursu zaszczycili obecnością znamienici goście, wśród nich Przewodniczący Rady Gminy Łoniów p. A. Szpak z radnymi, współorganizatorzy – GOK i GBP w Łoniowie, p. Prezes Stowarzyszenia Aktywnych Społeczności w Świniarach – p Z. Żyła, dyrektorzy szkół i przedszkola wraz z nauczycielami – opiekunami uczniów, uczniowie – laureaci konkursów z przedszkoli i szkół z terenu Gminy Łoniów oraz przedstawiciele sponsorów nagród.

Piękny program artystyczny o życiu, pracy i trudach związanych z codziennością Brata Alberta Chmielowskiego przygotowały dzieci pod okiem swoich nauczycieli.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łążku w ramach X Jubileuszowego Gminnego Konkursu „Jan Paweł II, był, jest i będzie…” zorganizowała zbiórkę różnego rodzaju środków opatrunkowych „Ubogą ranę też trzeba opatrzyć”. Zebrane środki opatrunkowe zostały zebrane i przekazane dla Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta – Koło Wrocławskie. Dziękujemy za włączenie się w naszą akcję wszystkim szkołom i przedszkolom z Gminy Łoniów.

Dziękujmy p. Wójtowi za objęcie patronatem konkursu, GOK, GBP, 38 nauczycielom z przedszkoli i szkół, ich dyrektorom oraz sponsorom – M i Z. Ramusom, firmie ŁUKNAT – M. Ziarko, p. A. B. Kopeć, p. M. D. Łętowskim, p. M.W Chmiel, Firmie JABTAR, p. A. Błasiakowi, p. D. Bartyzel.

Zapraszamy do galerii zdjęć z gali konkursu oraz do obejrzenia folderu prac uczniów.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)
Pamiątkowy folder (Wymaga programu Adobe Reader - program jest bezpłatny)

(kliknij tu aby pobrać)


XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem
„25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”
Dnia 5 maja 2017r. w Starostwie Powiatowym w Sandomierzu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie powiatowego etapu XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy II Kacper Kubicki. Jego praca zajęła III miejsce w swojej kategorii wiekowej i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)


Wyjazd edukacyjno – warsztatowy do Centrum Nauki Leonardo da Vinci do Chęcin
29 marca 2017 roku odbyła się kolejna wycieczka w ramach projektu ,,www.kluczdowiedzy.eu” Uczniowie uczestniczyli w warsztatach pt. ,,Mydło pogromca brudu”, na których wykonywali szereg doświadczeń chemicznych oraz zrobili własnoręcznie mydełko glicerynowe.

Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się wystawa,dzięki której mogli sprawdzić swoje możliwości fizyczne, dowiedzieli się jak bardzo skomplikowany i wymagający jest ludzki organizm.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)


RADOSNEGO ALLELUJA!
Święta Wielkiej Nocy mają ogromną MOC. Niech ta MOC płynie ze Zmartwychwstania Chrystusa i niech nas napełnia. Uczniowie szkoły w Łążku z wielkim przeżyciem wprowadzili całą szkolną społeczność w Tajemnicę Zmartwychwstania. Począwszy od Niedzieli Palmowej przez Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę ukazali radość ZMARTWYCHWSTANIA. Dziękujemy im i ich nauczycielom za przygotowanie akademii.

„Szukajmy swojego krzyża, bo tyle dźwigamy, ile jesteśmy w stanie unieść”! Wszystkim życzymy RADOSNEGO ALLELUJA!

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)


Tydzień Kultury Języka Polskiego
Tydzień Kultury Języka Polskiego w PSP im. JP II w Łążku obchodzony był w dniach od 13 do 18 marca.
Prowadzone w tym czasie różnorodne przedsięwzięcia pozwoliły jeszcze bardziej zainteresować uczniów poprawnością i kulturą ojczystego języka, rozwinąć umiejętności pisania, mówienia, czytania, słuchania oraz zaprezentować talenty plastyczne i recytatorskie. Oto lista działań, które podjęliśmy:
1. Czytanie polskich bajek i poezji dzieciom z przedszkola i kl. „0” przez starszych kolegów i koleżanki.
2. Dyktando ortograficzne. Wyzwanie w postaci dyktanda podjęli wszyscy uczniowie z kl. II –VI.
3. Wykonanie przy pomocy wychowawców plansz z zasadami ortograficznymi.
4. Konkurs plastyczny - propagowanie czytelnictwa poprzez namalowanie swoich ulubionych bohaterów z literatury polskiej.
5. Zorganizowanie wystawy promującej XXV Tydzień Kultury Języka Polskiego w naszej szkole.
6. Przegląd recytatorski wierszy polskich poetów. Do tego zadania przystąpiło po dwóch uczniów z każdej klasy, którzy indywidualnie dokonali wyboru utworów i samodzielnie przygotowali się do występu.
7. Spektakl teatralny „Uratujmy Krainę Baśni” – podsumowanie Tygodnia Kultury Języka Polskiego.
XXV Tydzień Kultury Języka Polskiego obchodzony w naszej szkole był okazja do zgłębiania wiedzy o ojczystym języku oraz wspaniałą formą nauki przez zabawę. Efektem jest wzrost liczby dzieci odwiedzających naszą bibliotekę szkolną, piękne dekoracje na szkolnych korytarzach i kultura słowa - mamy nadzieję, że na każdy kolejny, szkolny dzień.
Recytujący oraz nasi mistrzowie ortografii otrzymali w nagrodę słodkie upominki.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za aktywne włączenie się w działania w ramach obchodów TKJP. Wiele z nich wejdzie na stałe w nasze szkolne życie.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)

Relacja z Projektu - www.kluczdowiedzy.pl
Zajęcia koła "Myśląca główka" i „ Wesoła matma”

Uczestnicy kół usprawniali umiejętność logicznego myślenia. Różnorodność ćwiczeń na zajęciach gwarantowała zabawę i zrozumienie matematyki, uczyła efektywnego współdziałania w zespole i rozwiązywania problemów w sposób twórczy. Uczniowie podczas pracy w grupach mieli możliwość wzajemnie się wspierać, pomagać sobie, budować wzajemny szacunek wobec siebie i poczuć własną wartość przy rozwiązywaniu istniejących problemów matematycznych.Zajęcia miały również na celu zwiększenie zainteresowania uczniów naukami matematycznymi, ekonomicznymi i informatycznymi.Podczas zajęć wykorzystywano zakupione pomoce dydaktyczne, szczególnie tablice multimedialną. Zajęcia odbywają się również w pracowni informatycznej, gdzie pracowano z programem „Matlandia”, który pozwala uczyć się matematyki rozwiązując ciekawe gry dydaktyczne.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)

Zajęcia koła "Ogród doświadczeń"

Zajęcia skoncentrowane były wokół rozwijania umiejętności efektywnego uczenia się kompetencji społecznych oraz inicjatywności. Uczniowie i uczennice doświadczalnie poznają prawa rządzące przyrodą oraz poznają pojęcia przyrodnicze na drodze samodzielnego dochodzenia do wiedzy. Na wszystkich zajęciach wykorzystywano zakupioną tablicę multimedialną, mikroskopy, gry planszowe, multimedialne i inne pomoce dydaktyczne.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)

Koło „The beściaki” „Bingo” i„Bingo Travel”

Podczas zajęć tych kół pogłębiano wiedzę z języka angielskiego za pomocą innowacyjnych metod, rozwijano samodzielność w zdobywaniu wiedzy i umiejętność współdziałania w grupie, doskonalono umiejętności komunikacyjne oraz motywowano do dalszej nauki języka angielskiego poprzez korzystanie z zakupionych pomocy dydaktycznych i tablicy multimedialnej. Uczestnicy podczas zajęć współdziałali i rozwiązywali twórcze problemy językowe, mieli możliwość wzajemnie się wspierać, pomagać sobie i budować wzajemny szacunek do siebie. Na zajęciach poznano również kulturę krajów anglojęzycznych i dokonywano porównań z kulturą Polski; kształtowano świadomość własnego dziedzictwa kulturowego i budowano tolerancję wobec innych kultur oraz rozbudzano i pogłębiano wiedzę i pasję związaną z językiem.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)

Koło „Caps lock"i "Młody informatyk"

Uczestnicy zajęć rozwijali umiejętność posługiwania się komputerem, pokonywali trudności w technikach pisania prostych tekstów, czytania, liczenia i rysowania oraz wyszukiwania i segregowania informacji. Nauczyciel dbał w szczególności o możliwość prowadzenia dyskusji przez uczniów, wysłuchał argumenty zarówno dziewcząt jak i chłopców, którzy mogli podzielić się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami.Uczniowie rozwijali również umiejętności posługiwania się sprzętem komputerowym oraz odpowiednimi programami, które pozwoliły wesprzeć naukę liczenia, czytania, pisania i rysowania. Zakupione gry dydaktyczne i multimedialne były wykorzystywane podczas zajęć.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)

Koło „Bystrzaki" i „Pomysłowe ludki"


Uczniowie podczas zajęć doskonalili umiejętność uczenia się matematyki z elementami codziennej ekonomii i przedsiębiorczości. Zajęcia również wspomagały rozwój inicjatywności, przedsiębiorczości i kompetencji społecznych.Uczniowie nabywali również umiejętności nietypowego wykorzystywania urządzeń TIK. Poprzez stosowanie różnych metod nauczania pokazywano użyteczność matematyki w życiu codziennym. Zakupione pomoce dydaktyczne pozwoliły na prowadzenie ciekawych zajęć. Każdy z uczestników mógł wybrać dla siebie interesujące gry planszowe i multimedialne.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)


JE Biskup Edward Frankowski – Gościem naszej szkoły!
17.01.2017r. odbyło się niecodzienne spotkanie, bo i niecodzienny Gość odwiedził nasza szkołę. Mieliśmy okazję spotkać się z JE Biskupem E. Frankowskim. Wspominaliśmy dzień 16.10.2008r., dzień w którym obecny wśród nas Biskup Edward uczestniczył w uroczystości nadania naszej szkole im. JANA PAWŁAII. Przygotowana prezentacja przypomniała poświęcenie przez Ks. Biskupa sztandaru szkoły, pamiątkowej tablicy i kącika papieskiego. Wspólne kolędowanie wprowadziło nas wszystkich w atmosferę rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Będziemy na długo pamiętać naukę Ks. Biskupa, którą nas ubogacił i ciepłą, serdeczną i niepowtarzalna atmosferę spotkania.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)


WIZYTA DUSZPASTERSKA I KOLĘDOWANIE DLA JANA PAWŁA II 2017
Piękna lekcja wychowawcza miła miejsce w naszej szkole 05.01.2017r. Tradycyjnie przyjęliśmy po kolędzie naszego Ks. Katechetę wraz z ministrantami, którzy od progu dawali sygnał dźwiękami dzwoneczków, że czas na kolędę.

Wspólna modlitwa, wystrój naszej szkoły i atmosfera świąteczna wprowadziły nas w nastrój Bożego Narodzenia. Jak umieliśmy najpiękniej śpiewaliśmy kolędy i pastorałki dla i… z naszym Patronem.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)

Maleńka Miłość rodzi się w Betlejem
Maleńka Miłość rodzi się w Betlejem, a my cieszymy się , że narodziła się także w naszych sercach, w naszej szkole i w naszych rodzinach. Uczniowie klas I- III przybliżyli nam sceny z ewangelii mówiące o narodzeniu Pana Jezusa, ale połączyli też z współczesnymi czasami. Przedstawienie jasełkowe wprowadziło nas w okres Bożego Narodzenia. Ważne, że miłość, dobre uczynki i prawda są na pierwszym miejscu. Życzymy sobie i wszystkim bliskim, by tak było zawsze. Dziękujemy za przybycie na nasze spotkanie opłatkowe Przewodniczącemu Rady Gminy w Łoniowie - p. Antoniemu Szpak, Zastępcy Przewodniczącego Rady Gminy w Łoniowie - p. Tadeuszowi Smalera, Radnemu Rady Gminy w Łoniowie - p. Adamowi Pięda oraz licznie zgromadzonej grupie Rodziców i przyjaciół naszej szkoły.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)

Zajęcia pozalekcyjne w ramach projektu „www.kluczdowiedzy.eu”
PSP im. Jana Pawła II w Łążku od 17 października 2016 roku prowadzi zajęcia pozalekcyjne dla uczniów klas I-VI w ramach projektu „www.kluczdowiedzy.pl” współfinansowanego przez Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020 Europejski Fundusz Społeczny. Podczas zajęć uczniowie utrwalają umiejętności zdobyte na lekcjach, uzupełniają braki w wiadomościach, rozwijają swoje zainteresowania i pasje. Aktywnie uczestniczą w zajęciach kół, ambitnie podejmują próby wykonania zadań, stopniowo poprawiając efekty swojej pracy i rozwijają umiejętności kluczowe. Na zajęciach wykorzystywane są pomoce dydaktyczne, które zostały już zakupione ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)


Wycieczka do Opatowa i Ćmielowa
22 listopada 2016r.w ramach projektu ,,www.kluczdowiedzy.eu” odbył się pierwszy wyjazd edukacyjno-warsztatowy do Fabryki Porcelany w Ćmielowie i Fabryki Krówek w Opatowie. W Ćmielowie uczestnicy zwiedzili Żywe Muzeum Porcelany, oglądali galerie ikon i obrazów na porcelanie, wystawę starej porcelany oraz uczestniczyli w warsztatach ceramicznych. W nagrodę za pięknie wykonaną różę z porcelany każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy kubek. Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty z technologii produkcji Krówki Opatowskiej, podczas których poznać można tajemnicę produkcji tych cukierków, a także opanować sztukę zawijania Krówek w etykietki. Na pamiątkę pobytu w Opatowie dzieci otrzymały własnoręcznie zawinięte słodycze w pięknym kuferku.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)


III Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej
w 98 Rocznicę Narodowego Święta Niepodległości
Jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami i mieszkamy w wolnej Polsce. Pamiętamy o tych, którym wolność zawdzięczamy. Jako szkolna rodzina uczciliśmy 98 rocznicę Narodowego Święta Niepodległości. 10.11.2016 r. uczestniczyliśmy w apelu w trakcie którego przypomnieliśmy sobie przepiękne pieśni żołnierskie. Jak umieliśmy najpiękniej śpiewaliśmy i cudnie, świątecznie wyglądaliśmy. 11.11.16 r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Gminnym Święcie Niepodległości. Uczestniczyliśmy w mszy świętej, zapaliliśmy znicze i oddaliśmy hołd bohaterom naszej Małej Ojczyzny.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)


Dzień Chłpaka
30.10.2016r. kl. II zorganizowała „Dzień Chłopaka”, którym chce pochwalić się wszystkim. Dzieci same zbierały chrust na ognisko, z pomocą wychowawczyni p. Laury Smalera rozpaliły ogień, by upiec kiełbaski i jabłuszka. Chłopcy rozegrali na łące mecz piłki nożnej. Miły dzień zakończyły wspólne zabawy i pokonywanie naturalnych torów przeszkód.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)Od 8 lat PSP im. Jana Pawła II w Łążku ma swoje święto!


Święto naszej szkoły i nas wszystkich przypadło w tym roku na dzień 17 października. Uroczystość rozpoczęła Msza św. Odprawił ją ks. M. Guziak - proboszcz parafii św. Józefa w Chodkowie. W homilii ks. katecheta przybliżył osobę Papieża Polaka oraz poświęcił zakupione przez Rodziców mundurki szkolne 12 uczniom klasy I.

Po powrocie do szkoły uczestniczyliśmy w uroczystej akademii, w trakcie której wspominaliśmy Ojca Świętego Jana Pawła II, stawiając Go za wzór naszym nauczycielom w dniu Ich święta. Samorząd szkolny złożył na ręce p. dyrektor piękne życzenia i kwiaty. W tym też dniu do grona uczniów dołączyła grupa 12 pierwszoklasistów. Złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i zostali pasowani na uczniów. Przedstawili piękną część artystyczną pt.„ Witaj nasza dobra szkoło”. Rodzice klasy I w swoim słowie wyrazili wdzięczność p. dyrektor oraz p. A. Kot – wychowawczyni za piękną uroczystość . Sami z ogromnym zaangażowaniem i troską zadbali o atmosferę tego dnia. Radości, wzruszeń i prezentów było moc, a pierwszoklasiści ten dzień na pewno na długo zachowają w swej pamięci.

Święto szkoły uświetniła obecność gości w osobach: Zastępcy Przewodniczącego Rady Gminy w Łoniowie - p. T. Smalery, Skarbnika Gminy Łoniów – p. J. Szaraniec oraz rodziców, nauczycieli , koleżanek i kolegów.

Wszystkim obecnym na „ŚWIĘCIE SZKOŁY 2016” składamy serdeczne podziękowanie.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)Uczniowie PSP IM. JANA PAWŁA II W ŁĄŻKU zdobywają najwyższe lokaty w konkursach międzyszkolnych i międzywojewódzkich!


18 maja 2016r. w Gimnazjum nr 1 w Nowej Dębie odbyła się uroczysta akademia z okazji 10 rocznicy nadania szkole imienia Jana Pawła II, podczas której nasz uczeń klasy IV Dominik Wałaszczyk odebrał I nagrodę w międzyszkolnym konkursie literackim pod hasłem „ Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się na próbę”. Dominik napisał wiersz pt. „Moja prawda”, którym zachwycił jury.

Moja prawda
Jak być dobrym,
gdy wokół tyle zła?
Jak kochać ludzi,
gdy oni miłości nie pragną?
Jak żyć mądrze,
gdy otacza nas bezmyślność?
Jak być szczęśliwym,
gdy wokoło tyle nieszczęść?
Jak nieść pomoc,
gdy ją odrzucają?
A jednak kocham świat
i ludzi w nim żyjących.
Chcę być dobry
i dobrem zło zwyciężyć.
Chcę żyć mądrze
i ludziom służyć radą.
Chcę być szczęśliwym
i szczęściem mym się dzielić.
Chcę nieść pomoc
i móc się z tego cieszyć.
Chcę żyć prawdziwie,
by w końcu powiedzieć:
żyłem naprawdę.

Dominik Wałaszczyk Kl. IV
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łążku
Opiekun: Katarzyna Pater

8 czerwca 2016r. w ramach projektu „ Z wizytą u Królowej Jadwigi” Gimnazjum i Liceum Katolickie w Sandomierzu zorganizowało konkurs międzywojewódzki , w którym nasze uczennice zajęły następujące miejsca:
Adrianna Gałek – I miejsce – prezentacja multimedialna na temat „ Mądra, święta i piękna Królowa Jadwiga”.
Klaudia Paruch – II miejsce – konkurs plastyczno- graficzny na kartkę pocztową pt. „ Królowa Jadwiga w Sandomierzu”.
Zuzanna Ślęzak – II miejsce– w konkursie kaligraficzno- plastycznym pt. „W hołdzie Królowej Jadwidze”.
Wioletta Gałek – III miejsce– w konkursie kaligraficzno- plastycznym pt. „W hołdzie Królowej Jadwidze”.


Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)SUKCESY UCZNIÓW PSP im. Jana Pawła II w Łążku


30 maja 2016r. Biblioteka Diecezjalna w Sandomierzu zorganizowała Powiatowy Konkurs Recytatorski pt. „Z Sienkiewiczem za pan brat”. Do konkursu przystąpiło 25 uczniów szkół powiatu sandomierskiego. Nasza uczennica z klasy VI Ewelina Kopeć w tym konkursie zajęła II miejsce piękną recytacją wzruszających fragmentów „Janka Muzykanta”. 6 czerwca 2016r. obyło się na zamku w Ujeździe podsumowanie tegorocznej, jubileuszowej X edycji programu Ekologicznego Związku Gmin Dorzecza Koprzywianki w Baćkowicach, „Zbieramy, segregujemy, przetwarzamy”. Działania naszej szkoły zostały docenione przez komisję konkursową i zajęliśmy I miejsce wśród 43 szkół biorących udział w programie, uzyskując 99 na 100 punktów. Jako nagrodę otrzymaliśmy wysokiej klasy urządzenie wielofunkcyjne. Nagrodzeni zostali również uczniowie szczególnie zaangażowani w działania ekologiczne na terenie szkoły. Dużym sukcesem było zajęcie I miejsca przez uczennicę klasy VI Wiolettę Gałek, w konkursie na prezentację multimedialną pt. „Zapobieganie powstawaniu odpadów w mojej okolicy”. Wiola w nagrodę otrzymała markowy tablet.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)IX Gminny Konkurs „Jan Paweł II był, jest i będzie…”
pt. „BĄDŹCIE ŚWIADKAMI MIŁOSIERDZIA” - ROZSTRZYGNIĘTY!!!


Z udziałem licznej grupy uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości odbył się 18.05.2016r. finał dziewiątego konkursu papieskiego.
Swa obecnością zaszczycili nas:
- Kustosz Sanktuarium MBB w Sulisławicach - ks. K. Sawościanik,
- Proboszcz Parafii św. Józefa w Chodkowie Nowym - ks. M. Guziak,
- Kierownik GBP w Łoniowie p. B. Hara,
- Plastyk GOK w Łoniowie p. Z. Drach,
- dyrektorzy szkół i przedszkoli z tereny naszej gminy wraz z nauczycielami – opiekunami uczniów,
- laureaci konkursów.

W tym roku – Roku Miłosierdzia tematem przewodnim konkursu był: „Mój dobry uczynek”– wpłynęło 183 prace. Wszystkie można obejrzeć na stronie internetowej szkoły w Łążku, gminy Łoniów i GOK wraz z listą osób wyróżnionych i nagrodzonych.
Uczniowie klas IV-VI zmagali się sportowo – zawody w mini piłkę siatkową dziewcząt i chłopców rozegrało 50 uczestników.
Piękną część artystyczną rozpoczęła piosenka w wykonaniu Bartka Żaka ucz. kl. V „Twoja miłość jak ciepły deszcz…”. Następnie przenieśliśmy się na spotkanie z przyjaciółmi Papieża Polaka, wspomnieliśmy najważniejsze wydarzenia z Jego życia, wspólnie pośpiewaliśmy i zapewniliśmy o wdrażaniu w codzienne życie dobra i miłosierdzia płynącego z nauki Jana Pawła II.
Wszyscy laureaci otrzymali piękne nagrody ufundowane przez sponsorów.
Dziękujemy: p. M. Z. Ramus, p. A. B. Kopeć, p. M. D. Łętowskim, p. M.W. Chmiel, p. P. Palińskiemu, Firmie Jabtar, BS w Tarnobrzegu oddział w Łoniowie, firmie ŁUKNAT.
Na koniec spotkania pani dyrektor J. Bisztyga podziękowała p. Wójtowi za objęcie patronatem honorowym konkurs, GOK i GBP - współorganizatorom, sponsorom, 32 nauczycielom z przedszkoli i szkół z ich dyrektorami na czele, zapraszając na kolejną X - JUBILEUSZOWĄ edycję za rok.

ŚWIĘTY JANIE PAWLE II módl się za nami.

Zawody w mini piłkę siatkową dziewcząt i chłopców w ramach IX Gminnego Konkursu Papieskiego „Jan Paweł II był, jest i będzie…”- BĄDŹCIE ŚWIADKAMI MIŁOSIERDZIA– Łążek 2016 wyłoniły najlepszych:

- I miejsce – PSP im. Jana Pawła II w Łążku
- II miejsce – ZSiP im. bŁ. Jana Pawła II w Świniarach
- III miejsce – PZS im. Oddziału Partyzanckiego „Jędrusie” w Sulisławicach
- IV miejsce – PSP w Gieraszowicach
- V miejsce – PZS im Św. Jana Pawła II w Łoniowie

Piękne puchary i statuetki ufundowali współorganizatorzy – GOK i GBP w Łoniowie

Uroczysta akademia

(kliknij tu aby przejść)Zdjęcia prac plastycznych

(kliknij tu aby przejść)Pobierz prace w formie książeczki (Wymaga programu Adobe Reader - program jest bezpłatny)

(kliknij tu aby pobrać - Wielkość pliku 10 Mb)Młodzi nie lękajcie się świętości, uwielbiajcie Boga waszym życiem, waszymi dobrymi uczynkami ; Wykonała: Patrycja Gaweł

(kliknij tu aby pobrać)Młodzi nie lękajcie się świętości, uwielbiajcie Boga waszym życiem, waszymi dobrymi uczynkami; Wykonała: Julia Fuks

(kliknij tu aby pobrać)Podziwiamy piękno i atrakcje Ziemi Świętokrzyskiej.


W dniach 4-5 maja 2016r. uczniowie klas II-VI naszej szkoły wraz z wychowawcami brali udział w dwudniowej wycieczce w okolice Kielc. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Bazyliki Mniejszej pw. Trójcy Świętej na Świętym Krzyżu i krypt Jeremiego Wiśniowieckiego. Następnie udaliśmy się do Parku Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno, gdzie czekało nas wiele atrakcji min. Park linowy, kino 6D, Eurobungee, Zoorbing, dmuchańce, skuterki , łódeczki i stacja kosmiczna oraz odbyliśmy podróż po całym świecie dzięki Alei Miniatur, w której znajdują się miniatury najsłynniejszych budowli z całego świata.
Następny dzień rozpoczęliśmy od obejrzenia najsłynniejszego w Polsce drzewa- dębu Bartka, a potem zdobywaliśmy wiedzę o organizmie ludzkim poprzez zabawę w Centrum Nauki Leonardo da Vinci. Ostatnimi punktami naszej wycieczki było Pierwsze Centrum Neandertalczyka i Jaskinia Raj- wyszliśmy stamtąd zachwyceni.
Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy i my też musieliśmy się pożegnać z ziemią kielecką. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, wieczorem dotarliśmy do swoich domów.


Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)
Alleluja – Zmartwychwstał Pan!


Akademia związana ze zwyczajami Wielkanocy - radosne piosenki i wiersze wprowadziły nas w świąteczną i wiosenną atmosferę. Uczniowie klasy I, II i III pod okiem swoich nauczycieli pięknie zaprezentowali program artystyczny i złożyli życzenia na Wielkanoc. Podsumowując spotkanie całej społeczności szkolnej Pani dyrektor wszystkim zgromadzonym i ich rodzinom życzyła, by wiara, nadzieja i miłość płynąca z Tajemnicy Zmartwychwstania rozpromieniała mroki i niepokoje codziennego dnia. Zdrowych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych!

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)


DLA TYCH, KTÓRYCH KOCHAMY… zorganizowaliśmy uroczyste spotkanie.


Każda Babcia i każdy Dziadziuś to największy skarb. To Im dziękujemy za miłość, dobroć, radość i poświęcenie. To dla Nich jak umieliśmy najpiękniej śpiewaliśmy, recytowaliśmy i przedstawialiśmy przeróżne scenki. Sprawdziliśmy też umiejętności naszych Babć i Dziadziusiów. SPISALI SIĘ NA MEDAL!!! Dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)„SANDOMIERSZCZYZNA – MOJA MAŁA OJCZYZNA”


Finałowa gala IV edycji konkursu przebiegała pod hasłem „Tu jest moje miejsce na ziemi”. Spośród 144 prac uczeń kl. III naszej szkoły Kacper Lis zajął III miejsce. Praca plastyczna Kacpra wykonana została pod okiem wychowawczyni p. Agaty Mazur. Gratulujemy!

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)„Tradycje szkoły buduje się latami i we wspólnocie” – Kolędowanie 2016.


Nasza szkoła już po raz ósmy „KOLĘDOWAŁA DLA JANA PAWŁA II”. Wszyscy od przedszkolaczków po szóstoklasistów, przy licznym gronie rodziców a nawet babć i dziadków przepięknie śpiewali kolędy przy żłóbku Pana Jezusa. Czuwał nad nami nasz Patron i pewnie nucił wraz z nami te piękne, polskie, tradycyjne kolędy. Maluszki obiecały, że podzielą się z Jezuskiem klockami, lalkami, a nawet jak będzie potrzeba pożyczą na chwilkę mamy i taty. Najstarsi śpiewali pastorałki i piosenki bożonarodzeniowe w różnych językach. Dzień 08.01 2016r., był także dniem wizyty duszpasterskiej. Ksiądz proboszcz, ksiądz profesor WSD w Sandomierzu, oraz nasi ministranci z daleka dawali znać dzwoneczkami, że zbliżają się do naszej szkoły. Po wspólnej modlitwie otrzymaliśmy pamiątkowe obrazki. Pani dyrektor obiecała, że w następnym roku grono śpiewających będzie jeszcze liczniejsze, ciekawe co miała na myśli? Z noworocznym pozdrowieniem – samorząd szkolny.Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)
„Pójdźmy WSZYSCY do stajenki”-


„Pójdźmy WSZYSCY do stajenki”- taki tytuł miała tegoroczna inscenizacja jasełkowa w naszej szkole. Po odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz wniesieniu poświęconych opłatków i Betlejemskiego Światełka Pokoju zaprosiliśmy wszystkich na JASEŁKA.
Cieszyliśmy się z obecności Gości – Przewodniczącego Rady Gminy – p. A. Szpaka, Zastępcy Przewodniczącego Rady Gminy – p. T. Smalery oraz radnego p. A. Piędy. Była wśród nas Przewodnicząca Rady Rodziców – p. M. Grądzel oraz rodzice, dziadkowie i oczywiście cała nasza społeczność szkolna.
Pobiegliśmy więc do stajenki razem z Eskimosami, Chińczykami, Indianami, Polskimi dziećmi – razem z wszystkimi dziećmi całego świata, by złożyć pokłon nowonarodzonemu Jezuskowi. A jak pięknie śpiewaliśmy kolędy to na pewno wszyscy słyszeliście. Na koniec głos zabrała nasza Pani Dyrektor i życzyła „ … byśmy wszyscy , każdego dnia starali się być jak BETLEJEM, – bo tam narodziła się prawdziwa Miłość – Jezus Chrystus nasz zbawiciel”.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)


AKCJA PROFILAKTYCZNA – „TRZEŹWOŚĆ”
pod patronatem GKRPA w Łoniowie


10.12.2015r. absolwenci naszej szkoły, a obecnie młodzież skupiona w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży i scholi parafialnej przy Parafii św. Józefa w Chodkowie odwiedziła nas z Programem Profilaktycznym pt. „TRZEŹWOŚĆ”. Motywem przewodnim było ukazanie różnych sposobów pomocy przez dzieci osobom uzależnionym od alkoholu np. modlitwa, ofiara, wstrzemięźliwość, skromność. Uczniowie zapoznali się między innymi z Dziecięcą Krucjatą Niepokalanej. Ogłoszony też został konkurs plastyczny dotyczący w/w tematu.

Dziękujemy bardzo uczestnikom akcji profilaktycznej, ks. proboszczowi M. Guziakowi i patronowi Akcji – GKRPA w Łoniowie.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)


XV Międzywojewódzki Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży w PysznicyXV Międzywojewódzki Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Pysznicy rozstrzygnięty. 26 listopada wyróżnieni uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami odwiedzili ZS w Pysznicy.

Laureatami konkursu papieskiego z naszej szkoły zostali Oskar Wałaszczyk z kl. "0", Jakub Dojka z kl. I oraz Zuzanna Ślęzak z kl. V. Ogromna radość, wielkie przeżycie i moc prezentów to nagrody za trud włożony w wykonanie przepięknych prac plastycznych. Nasi uczniowie z dumą prezentowali swoje prace zatytułowane "MATKA ZIEMIA".

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ - SZKOŁA
(kliknij tu aby pobrać raport)


RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ - PRZEDSZKOLE
(kliknij tu aby pobrać raport)

16 PAŹDZIERNIKA 2015r. – ŚWIĘTO SZKOŁY W ŁĄŻKU!Już VII rocznica nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II i tradycyjnie po raz siódmy ŚWIĘTO NAS WSZYSTKICH!


Jak co roku od 7 lat uroczystość rozpoczęła Msza św. Odprawił ją ks. M. Guziak - proboszcz parafii św. Józefa w Chodkowie. W homilii ks. katecheta przybliżył całej społeczności szkolnej i zaproszonym gościom dzień 16.10 1978 r. – dzień wyboru na papieża kardynała z Krakowa - Karola Wojtyłę. W takcie Mszy św. ks. Proboszcz poświęcił mundurki szkolne 12 uczniom klasy I. Po powrocie do szkoły uczestniczyliśmy w akademii w trakcie której wspominaliśmy Ojca Świętego Jana Pawła II, stawiając Go za wzór naszym nauczycielom w dniu Ich święta. Samorząd szkolny złożył na ręce p. dyrektor życzenia i słodki upominek wszystkim nauczycielom , wychowawcom i pracownikom szkoły w imieniu całej braci uczniowskiej. W tym też dniu do grona uczniów dołączyła grupa 12 pierwszoklasistów. Złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i zostali pasowani na uczniów. Przedstawili piękną część artystyczną pt.„ Zatrzymać lata czar”. Słodki upominek w formie „papieskich kremówek” dla wszystkich uatrakcyjnił dalszą część świętowania.

Święto szkoły uświetniła obecność gości w osobach: Przewodniczącego Rady Gminy w Łoniowie - p. A. Szpaka, Z-cy Przewodniczącego Rady Gminy w Łoniowie - p. T. Smalery, Radnego p. A. Piędy, Sekretarza Gminy Łoniów – p. A. Swajdy oraz rodziców, dziadków, nauczycieli, koleżanek i kolegów. Było też moc wspomnień i prezentów dla pierwszaków. Wszystkim obecnym na „ŚWIĘCIE SZKOŁY 2015” składamy serdeczne podziękowanie.
Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)Nowy rok szkolny 2015/16 rozpoczęty!!!Mszą św. w naszym kościele w Chodkowie odprawioną przez Ks. Proboszcza rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Potem na uroczystym apelu p. Dyrektor spotkała się ze wszystkimi uczniami, nauczycielami i rodzicami. Szczególnie ciepło głośnymi brawami powitaliśmy przedszkolaczków, zeróweczkę i uczniów kl. I.

Do naszej szkoły w tym roku uczęszczać będzie 109 uczniów. Jak co roku wszyscy będziemy się starać, by jak najlepiej wypełniać swoje obowiązki uczniów, kolegów, przyjaciół i będziemy rozsławiać dobre imię naszej szkoły. Pamiętać będziemy oczywiście o naszym ukochanym Patronie – JANIE PAWLE II.

Nasze przedszkolaczki rozpoczęły przygodę ze szkołą już 25.08.2015r. TYGODNIEM ADAPTACYJNYM w ramach realizowanej INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ - „RADOSNE PRZEDSZKOLAKI”.

W szkole też realizujemy INNOWACJĘ PEDAGOGICZNĄ pt. „I LIKE IT”- na dodatkową przygodę z językiem angielskim zaproszeni zostali uczniowie kl. II. Oprócz tego w naszej szkole możemy spędzić miło wolny czas na dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych i kółkach zainteresowań. Mamy kółko plastyczne „Wesołe kredki”, kontynuujemy zajęcia muzyczno – ruchowe ”Papieskie Promyczki”, zajęcia wspomagające „Pracuś”, SKS, jest spotkanie z ortografią - „Ortofrajda”. Powstał również wynikający z potrzeby uczniów Klub matematyczny „Sigma i Pi” dla uczniów klas I- III. Zajęcia z koła matematycznego maja tez uczniowie z kl. V i VI, dla chętnych są też zajęcia z j. angielskiego przygotowujące do konkursów przedmiotowych. OJ BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!


Pozdrawiamy – Samorząd szkolny PSP im. Jana Pawła II:
Ewelinka Kopeć, Adaś Kumor i Gabrysia Grądziel


„PSP im. Jana Pawła II zawsze wierna swojemu Patronowi!”


Pod takim hasłem nasi uczniowie wraz z dyrekcją i nauczycielami w dniu 12.06.2015r. uczestniczyli w uroczystości z racji 16 rocznicy pobytu Papieża Jana Pawła II w Sandomierzu. Najpierw uczestniczyliśmy we Mszy Św., której przewodniczył J.E. Biskup Ordynariusz K. Nitkiewicz, następnie wraz z przedstawicielami licznej grupy szkół papieskich bawiliśmy się na sandomierskich błoniach.

„Jan Paweł II Patron Najgodniejszy” pod takim tytułem odbywał się VII Wojewódzki Konkurs klas III w PSP im. Jana Pawła II w Brzezinach w Gminie Morawica.

Uczniowie klasy III naszej szkoły – Eliza, Dominik i Wiktorka zmagali się z 18 zespołami ze szkół województwa świętokrzyskiego w konkursie wiedzy o naszym patronie. Pięknie się zaprezentowali zdobywając III miejsce i wyróżnienie. Podziękowania należą się także p. wychowawczyni – p. Annie Kot, która przygotowała uczniów do konkursu.Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)

VIII Gminny Konkurs „Jan Paweł II był, jest i będzie…” ROZSTRZYGNIĘTY!!!

Z udziałem licznej grupy uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości odbył się 18.05.2015r. finał ósmego konkursu papieskiego.

Swa obecnością zaszczycili nas:
- Przewodniczący Radny Gminy w Łoniowie – p. A. Szpak,
- Zastępca przewodniczącego Rady Gminy w Łoniowie - p. T. Smalera,
- Przewodniczący Komisji Oświaty – p. R. Smalera,
- Radny – p. A. Pięda,
- Skarbnik Gminy – p. J. Szaraniec,
- Kustosz Sanktuarium MBB w Sulisławicach - ks. K. Sawościanik,
- Proboszcz Parafii św. Józefa w Chodkowie Nowym - ks. M. Guziak,
- Dyrektor GOK w Łoniowie p. M. Bisztyga,
- Kierownik GBP w Łoniowie p. B. Hara,
- Plastyk GOK w Łoniowie p. Z. Drach,
- dyrektorzy wszystkich szkół i przedszkoli z tereny naszej gminy wraz z nauczycielami – opiekunami uczniów,
- laureaci konkursów.

W tym roku przedszkolaczki i uczniowie klas 0 wykonywali laurki dla Jana Pawła II z racji 95 rocznicy Jego urodzin – wpłynęło 89 przepięknych prac.

Uczniowie klas I-III malowali portrety świętych i błogosławionych wyniesionych na ołtarze przez Jana Pawła II – wpłynęło 68 portretów.

Uczniowie klas IV-VI zmagali się sportowo – zawody w mini piłkę siatkową dziewcząt i chłopców – 50 uczestników.

Gimnazjaliści wykonywali alfabetyczną prezentację multimedialną pt. „Jan Paweł II od A do Ż”- dostarczono 7 prezentacji wykonywanych przez 15 gimnazjalistów.

W VII Konkursie Papieskim pt. „Jan Paweł II był, jest i będzie…” udział wzięło 222 uczniów - największa jak do tej pory liczba dzieci i młodzieży.

Lista osób nagrodzonych w konkursach:
„JP II od A do Ż” – prezentacja multimedialna
m. I

• Dereń Wojtek, Duda Mikołaj - PZS w Łoniowie
• Cupisz Jakub, Gaweł Patrycja – PZS im. Oddziału Partyzanckiego „Jędrusie” w Sulisławicach
• Kornelia Żugaj, - PZS w Łoniowie

m. II
• Błasiak Wiktoria, Grudzień Gabriela, Hajduk Patrycja - PZS w Łoniowie
• Giza Grzegorz, Malecki Mateusz, Siudak Krzysztof - PZS w Łoniowie
• Katarzyna Swatek, Oliwia Talma - PZS im. Oddziału Partyzanckiego „Jędrusie” w Sulisławicach
• Pruś Weronika, Duda Ewa- PZS im. Oddziału Partyzanckiego „Jędrusie” w Sulisławicach

„ŚWIĘCI I BŁOGOSŁAWIENI ogłoszeni przez JANA PAWŁA II”

m. I.
-Wiktor Niekurzak, kl. III, PSP im. Jana Pawła II w Łążku
-Mikołaj Borycki, kl. I, PSP w Łoniowie
-Michał Okoń, kl. I, PSP im. bł. Jana Pawła II w Świniarach
-Patrycja Saramak, kl. III, PSP im. bł. Jana Pawła II w Świniarach

m. II. -Wiktoria Niekurzak, kl. III, PSP im. Jana Pawła II w Łążku
-Julia Głowacka, kl. II, PSP w Łoniowie
-Martyna Rynkowska, kl. I, PZS im. Oddziału Partyzanckiego „Jędrusie” w Sulisławicach
-Kamil Jachimowski,kl. II, PSP im. Jana Pawła II w Łążku

m. III. -Klaudia Maruszak, kl. II, PSP w Gieraszowicach
-Kamil Pubrat, kl. II, PSP w Łoniowie
-Maria Okoń, kl. III, PSP im. bł. Jana Pawła II w Świniarach
-Olga Przybyś, kl. II, PZS im. Oddziału Partyzanckiego „Jędrusie” w Sulisławicach

LAURKA DLA JANA PAWŁA II
m. I.

-Izabela Kaczanowska, kl. 0, PSP im. Jana Pawła II w Łążku,
-Jakub Chartliński, l.4, PP w Sulisławicach,
-Vanessa Dąbek, l 5, PP w Łoniowie,
-Lena Borycka, l. 4, PP w Łoniowie

m. II.
-Weronika Śledź, kl. 0, PSP im. Jana Pawła II w Łążku
-Gabrysia Ślęzak, l 3, PP-PSP im. Jana Pawła II w Łążku
-Martyna Bąk, l 4,PZS im. PP-PSP w Gieraszowicach
-Jan Szczepaniak, kl. 0, l. 5, PSP w Gieraszowicach

m. III.
-Lena Leśniewska, gr. 5,6-latków, PP w Świniarach
-Agata Żwirek, gr. 5-latki, PP w Łoniowie
-Kacper Konat, kl. 0, PZS im. Oddziału Partyzanckiego „Jędrusie” w Sulisławicach
-Martyna Witoń, l. 5, PP w Łoniowie

TURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ
I miejsce – PSP im. JP II w Łążku, op. G. Duszkiewicz
II miejsce – PSP im. bł. Jana Pawła II w Świniarach – op. J. Frańczak
III miejsce – PSP w Gieraszowicach, op. K. Kucwaj
Udział w zawodach wzięły też drużyny z ZS im. Oddziału Partyzanckiego „Jędrusie” w Sulisławicach, op. L. Garas oraz PZS w Łoniowie, op. W. Podlewska

Wszyscy laureaci otrzymali piękne nagrody ufundowane przez sponsorów. Dziękujemy: p. M. Z. Ramus, p. A. B. Kopeć, p. M. D. Łętowskim, p. M.W. Chmiel, p. S. A. Dudek, p. P. Palińskiemu, Firmie Jabtar, BS w Tarnobrzegu oddział w Łoniowie, firmie ŁUKNAT. Na koniec spotkania pani dyrektor J. Bisztyga podziękowała p. Wójtowi za objęcie patronatem honorowym konkurs, GOK i GBP - współorganizatorom, sponsorom, 41 nauczycielom z przedszkoli i szkół z ich dyrektorami na czele, zapraszając na kolejną edycję za rok.

ŚWIETY JANIE PAWLE II módl się za nami.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)Pobierz prace w formie książeczki (Wymaga programu Adobe Reader - program jest bezpłatny)

(kliknij tu aby pobrać - Wielkość pliku 10 Mb)PREZENTACJA - JAN PAWŁ II od A do Z ; Wykonali: Kuba Cupisz i Patrycja Gaweł

(kliknij tu aby pobrać - Wielkość pliku 11 Mb)PREZENTACJA - JAN PAWŁ II od A do Z; Wykonała: Kornelia Żugaj

(kliknij tu aby pobrać - Wielkość pliku 11 Mb)PREZENTACJA - JAN PAWŁ II od A do Z; Wykonali: Wojtek Dereń i Mikołaj Duda

(kliknij tu aby pobrać - Wielkość pliku 11 Mb)


3 MAJ


Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja obchodzona była w naszej szkole jako przypominająca o minionych ważnych datach "Lekcja historii". W postać Konstytucji wcieliła się nasz koleżanka Agnieszka i opowiedziała nam o odległych wydarzeniach. Wszyscy z zaciekawieniem a przedszkolaczki z wielkim zaangażowaniem i samodzielnie wykonanymi biało czerwonymi flagami w rączkach słuchali wspomnień z dawnych lat.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)
Akademia Wielkanocna


„Zbawienie przyszło przez krzyż…” – pod takim tytułem uczniowie naszej szkoły zaprezentowali AKADEMIĘ WIELKANOCNĄ. Ukazali w niej ogromną miłość i przywiązanie do krzyża Chrystusa oraz krzyża cierpienia jaki niósł nasz umiłowany Jan Paweł II Święty. W akademii pamiętaliśmy wszyscy o 10 rocznicy śmierci naszego Patrona. Na zakończenie pod przewodnictwem ks. proboszcza M. Guziaka pomodliliśmy się do naszego świętego w kąciku papieskim, a życzenia dla całej szkolnej i pozaszkolnej społeczności złożyła p. dyrektor. Powiedziała między innymi: „ Jeśli szukasz światła i nadziei to właśnie nadszedł ten czas !”. Życzyła, by TAJEMNICA ZMARTWYCHWSTANIA pozwoliła nam jak najgłębiej uwierzyć w nadzieję i miłość oraz by Święta Wielkiej Nocy stały się okazją do radosnego, rodzinnego świętowania.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)
Lekcja historii
Ostatnio mięliśmy okazję uczestniczyć w baaardzo fajnych lekcjach z historii, chemii i przyrody. Czym się one zakończyły zobaczcie sami!
Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)
ŚWIĘTO PSP im. Jana Pawła II.


Babcia i Dziadek to skarbnica miłości, wiedzy, ciepła, dobra. Choć większość z Nich nie ma FACEOOKA, to pamiętają o urodzinach, czy imieninach swoich wnuków. Choć jak sami twierdzą emerytury niepracujących są – co tu dużo mówić – niezbyt wysokie, to często do kieszonek swoich wnucząt włożą „COŚ” na drobne wydatki. KOCHAMY ICH WIĘC BARDZO! PAMIĘTAMY SZCZEGÓLNIE W DNIU ICH ŚWIĘTA!. Na zaproszenie wnucząt do szkoły w Łążku przybyło ponad 160 babć i dziadziusiów. Jak umieliśmy najpiękniej śpiewaliśmy, tańczyliśmy i popisywaliśmy się aktorsko. Przypomnieliśmy Im przeboje sprzed lat w wykonaniu Anny Jantar czy Zbigniewa Wodeckiego. Zadbaliśmy też o Ich kondycję fizyczną w czasie wspólnej zabawy ruchowej. Było bardzo miło, wzruszająco i oczywiście słodko. Gromkie i szczere STO LAT zakończyło wspólną zabawę.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)
ŻYCZENIA NA BOŻE NARODZENIE I NOWY 2015 ROK
„W Noc Bożego Narodzenia Bóg otworzył nam Niebo,
dzieląc z nami ziemskie życie.” (św. Jan Paweł II).

Otwórzmy Mu nasze serca, niech przyjdzie do każdego z nas w tej maleńkiej nowonarodzonej DZIECINIE. Niech umocni nas swoim pokojem, radością i miłością,
byśmy mogli rozdawać te dary wszędzie tam,
gdzie wkrada się smutek i niepokój,
a przede wszystkim tam, gdzie jesteśmy każdego dnia.

Z najlepszymi życzeniami
na Święta Bożego Narodzenia
i Nowy 2015 Rok
Dyrektor, Nauczyciele i Uczniowie
PSP im. Jana Pawła II w Łążku
ANIOŁY I ANIOŁKI SĄ WŚRÓD NAS


Najlepszy prezent na święta to pomoc potrzebującym. Samorząd szkolny wraz z nauczycielami, uczniami i przedszkolaczkami zainicjował akcje pt. „ŚWIĄTECZNA PACZKA”. Okazało się, że jest wokół nas bardzo wielu ludzi o WIELKIM SERCU - ANIOŁÓW I ANIOŁKÓW. Paczka zapełniła się darami, które sprawiły wielką radość obdarowany i darującym.

DZIĘKUJEMY!
Agnieszka Kwiecień i Piotr Pater uczniowie kl. VI PSP im. Jana Pawła II w Łążku najlepsi
w powiecie, w konkursie „Duety matematyczno – przyrodnicze”!
Uczniowie 16 szkół podstawowych z powiatu sandomierskiego uczestniczyli w konkursie wiedzy matematyczno-przyrodniczej, który odbyło się w Gimnazjum w Dwikozach. To nowa inicjatywa, która ma na celu pobudzać u młodych ludzi zainteresowanie naukami ścisłymi. Do rywalizacji przystąpiło 52 uczniów. Najlepsi okazali się AGA i PIOTR, oraz ex aequo ich koledzy ze szkół w Górach Wysokich i w Sandomierzu – SP nr 1. Gratulujemy uczniom oraz ich nauczycielom!„TWOJA MIŁOŚĆ JAK CIEPŁY DESZCZ…”

VII Gminny Konkurs „Jan Paweł II był, jest i będzie…” ROZSTRZYGNIĘTY!!!


Z udziałem licznej grupy uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości odbył się 19.05.2014r. finał siódmego konkursu papieskiego. Swa obecnością zaszczycili nas:
- Przewodniczący Radny Gminy w Łoniowie – p. A. Szpak,
- Zastępca przewodniczącego Rady Gminy w Łoniowie - p. T. Smalera,
- Kustosz Sanktuarium MBB w Sulisławicach ks. K. Sawościanik,
- Proboszcz Parafii św. Józefa w Chodkowie Nowym ks. M. Guziak,
- Dyrektor GOK w Łoniowie p. M. Bisztyga,
- Kierownik GBP w Łoniowie p. B. Hara,
- Plastyk GOK w Łoniowie p. Z. Drach,
- dyrektorzy wszystkich szkół i przedszkoli z tereny naszej gminy wraz z nauczycielami – opiekunami uczniów,
- laureaci konkursów.

W tym roku uczniowie klas 0-III wykonywali kotyliony dla Jana Pawła II – wpłynęło 157 przepięknych prac. Uczniowie klas IV-VI zmagali się sportowo – zawody w mini piłkę siatkową dziewcząt i chłopców – 50 uczestników. Gimnazjaliści wykonywali „Albumy o ŚWIĘTYM Janie Pawle II”- dostarczono 8 pomysłowych i bardzo ciekawych albumów. W VII Konkursie Papieskim pt. „Jan Paweł II był, jest i będzie…” udział wzięło 215 uczniów - największa jak do tej pory liczba dzieci i młodzieży.

Lista osób nagrodzonych w konkursach:

ALBUM ŚWIETEGO JANA PAWŁA II
m. I
• Kamil Bąk, kl. II b, PZS w Łoniowie – Gimnazjum, op. R. Mazurkiewicz
• Sylwia Rutkowska, kl. II a, PZS w Łoniowie – Gimnazjum, op. R. Mazurkiewicz
• Kornelia Żugaj, kl. II a, PZS w Łoniowie – Gimnazjum, op. R. Mazurkiewicz

m. II
• Ewelina Kogut, kl. III b, PZS w Łoniowie – Gimnazjum, op. R. Mazurkiewicz
• Natalia Komsa, kl. II b, PZS w Łoniowie – Gimnazjum, op. R. Mazurkiewicz

m. III
• Izabela Pokrzywa, kl. I b, PZS w Łoniowie – Gimnazjum, op. R. Mazurkiewicz
• Patrycja Gaweł, kl. I a, PZS w Sulisławicach – Gimnazjum
• Anna Malecka, kl. III a, PZS w Sulisławicach – Gimnazjum

KOTYLION PAPIESKI
Grupa wiekowa: 3- 4 lat
m.I – Piotruś Orzechowski, l. 4, PP w Gieraszowicach, op. A. Fudala
m.II– Filip Konefał, PP w Łążku
m. III –Kacperek Kaczmarski, PP w Gieraszowicach, op. A. Fudala

Grupa wiekowa: 5- 6 lat, kl. „0”
m.I – Wiktoria Sygnet, l. 5, kl. „0”, PSP w Gieraszowicach
m.II – Nikola Urbańska, gr. 6 latki, PP w Łoniowie, op. B. Kubicka
m.III – Kamila Lech, gr. 6 latki, PP w Świniarach, op. D. Latra

Grupa wiekowa: kl. I
m.I– Agnieszka Żugaj, kl. I, PSP w Gieraszowicach
m.II – Mikołaj Borycki, kl. I, PSP w Łoniowie
m.III- Aleksandra Latra, kl. I, PSP im. Jana Pawła II w Łążku, op. A. Mazur
- Maksymilian Misiak, kl. I, PSP im. bł. Jana Pawła II w Świniarach Starych, op. D. Wójcik

Grupa wiekowa: kl. II
m.I – Maria Okoń, kl. II, PSP im. bł. Jana Pawła II w Świniarach Starych, op. W. Ciźla
m.II – Ilona Ślęzak, kl. II, PSP im. Jana Pawła II w Łążku, op. A. Ślęzak
m.III – Oliwia Marynowska, kl. II, PSP w Łoniowie, op. B. Mańkowska

Grupa wiekowa: kl. III
m.I – Weronika Rzeźnik, kl. III, PSP im. bł. Jana Pawła II w Świniarach Starych, op. A. Staszczyk
m.II – Gabriela Staszczyk, kl. III, PSP im. bł. Jana Pawła II w Świniarach Starych, op. A. Staszczyk
m.III –Tomasz Drągowski, kl. III, PSP im. Jana Pawła II w Łążku, op. L. Smalera
- Joanna Dyl, kl. III, PZS w Sulisławicach

TURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ
I miejsce – PSP im. JP II w Łążku, op. G. Duszkiewicz
II miejsce – PSP w Gieraszowicach, op. K. Kucwaj
III miejsce – PSP w Łoniowie, op. W. Podlewska

Udział w zawodach wzięły też drużyny z ZSiP im. bł. JP II w Świniarach, op. J. Frańczak oraz ZS im. Oddziału Partyzanckiego „Jędrusie” w Sulisławicach, op. L. Garas Wszyscy laureaci otrzymali piękne nagrody ufundowane przez sponsorów: p. S. A. Dudek, p. M. Z. Ramus, p. A. B. Kopeć, p. M. D. Łętowskim, p. M.W. Chmiel, ks. M. Guziakowi, BS w Tarnobrzegu oddział w Łoniowie, firmie ŁUKNAT.

Na koniec spotkania pani dyrektor J. Bisztyga podziękowała p. Wójtowi za objęcie patronatem konkursu, GOK, GBP, sponsorom, 36 nauczycielom z przedszkoli i szkół z ich dyrektorami na czele, zapraszając na kolejna edycję za rok.
ŚWIETY JANIE PAWLE II módl się za nami.


Nagrodzone prace

(kliknij tu aby przejść)


Uroczysta akademia

(kliknij tu aby przejść)


Pobierz wszystkie prace w formie książeczki (Wymaga programu Adobe Reader - program jest bezpłatny)

(kliknij tu aby pobrać - Wielkość pliku 6 Mb)


Serca dla ŚWIĘTEGO Jana Pawła II od dzieci, uczniów nauczycieli, rodziców i dziadków. OJCZE ŚWIĘTY - DZIĘKUJEMY CI, PAMIĘTAMY O TOBIE, KOCHAMY CIĘ!


PREZENTACJA W HOŁDZIE ŚWIETEMU JANOWI PAWŁOWI II

(kliknij tu aby pobrać - Wielkość pliku 16 Mb)Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)
16.04.2014r. uczniowie naszej szkoły przedstawili montaż słowno-muzyczny przypominający nam wydarzenia Wielkiego Tygodnia i radość Zmartwychwstania naszego Pana. Przygotowujemy się także do kanonizacji naszego Patrona, odpowiadając na apel samorządu szkolnego, by w formie serc dziękować i prosić ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II o to, co dla nas najpotrzebniejsze utworzyliśmy wielkie serce próśb, podziękowań i modlitw. Na zakończenie życzenia błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy i Mocy złożyła p. dyrektor szkoły.Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)"Rola Patrona w życiu Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łążku"


25.02.2014 r. Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty w Kielcach zorganizowało konferencje dla dyrektorów szkół województwa świętokrzyskiego, które noszą imię Jana Pawła II oraz przedstawicieli organów prowadzących szkoły.Na zaproszenie Pani Małgorzaty Muzoł – Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty prezentację na temat: "Rola Patrona w życiu szkoły" przedstawiła Dyrektor PSP im. Jana Pawła II w Łążku
p. mgr Joanna Bisztyga.

Dziękując za wystąpienie p. Kurator podkreśliła, iż prezentacja będzie dla uczestników spotkania inspiracją do dalszej pracy.Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)


Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedna z najpiękniejszych uroczystości w naszej szkole. Przedszkolaki i uczniowie jak potrafili najpiękniej ukazywali swoje talenty wokalne, taneczne i aktorskie przed liczną widownią babć i dziadków. Finałem było wspólne odśpiewanie 100 lat i gromkie brawa od ponad 110-cio osobowej widowni zacnych gości.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)


Spotkanie szkół Sandomierskiej Rodziny im. Jana Pawła II


Gospodarzem spotkania opłatkowo-noworocznego była PSP im. Jana Pawła II w Łążku.Spotkanie uświetnili zaproszeni goście:
JE KS BISKUP K. Nitkiewicz
Świętokrzyski Kurator Oświaty – p. M. Muzoł
Wójt Gminy Łoniów – p. Sz. Kołacz
Przewodniczący Rady Gminy w Łoniowie – p. A. Szpak
Z-cy Przewodniczącego Rady Gminy – p. T. Smalera i p. A. Pięda
Skarbnik Gminy – p . J. Szaraniec
Kierownik GZSiP w Łoniowie – p. E. Kubik
Dyrektor GOK w Łoniowie – p. M. Bisztygę

Dyrektorzy szkół im. Jana Pawła II z szesnastu szkół wraz z osobami towarzyszącymi – kapłanami i katechetami,
ks. kan. S. Zaręba – proboszcz parafii w Łoniowie
ks. M. Guziak – proboszcz parafii w Chodkowie Nowym
ks. A. Stachowicz oraz nauczyciele, pracownicy obsługi, rodzice i uczniowie PSP im. JPII w Łążku.

Witając zacnych gości i zapraszając do obejrzenia Jasełek p. dyrektor Joanna Bisztyga przypomniała że są na świecie dwie wartości absolutnie święte – DZIECKO I CHLEB – ile mają wspólnego wiedzą najlepiej dorośli - kruche, delikatne wymagające szacunku i tak bardzo potrzebne do ŻYCIA.

Uczniowie szkoły przedstawili piękne Jasełka. Rozpoczynając od sceny w raju, aż do ucieczki Świętej Rodziny do Egiptu i widowiskowego tańca przypomnieli w kilkanaście minut historię zbawienia.

Podsumowując występ głos zabrała Świętokrzyski Kurator Oświaty p. Małgorzata Muzoł. Podziękowała za pracę nauczycielom, katechetom oraz kapłanom, uczyniła to na ręce bp. Krzysztofa Nitkiewicza i Wójta Gminy Łoniów Szymona Kołacza.

Druga część spotkania przebiegała w miłej atmosferze, przy śpiewie kolęd. Najpiękniej zaśpiewano ulubioną pastorałkę Jana Pawła II „Oj Maluśki…” powiększając ją o kolejne, na bieżąco powstające zwrotki.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)


          Pamięć o Ojczyźnie i Jej ważnych datach to nasz obowiązek. Uczniowie naszej szkoły pod okiem p. E. Misiak - Śledź, 8 listopada pięknie przybliżyli nam losy Polski w "drodze do wolności". Być Polakiem to zaszczyt i duma - pamiętajmy o tym każdego dnia!Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)


Po raz piąty nasza szkoła miała swoje święto 16 października 2013r. - w V rocznicę nadania jej imienia największego z Polaków - Papieża Jana Pawła II. Uroczystość rozpoczęła Msza św., którą odprawił ks. M. Guziak - proboszcz parafii św. Józefa w Chodkowie. W trakcie Mszy św. ks. Proboszcz poświęcił mundurki szkolne 12 uczniom klasy I. Po powrocie do szkoły uczestniczyliśmy w akademii w trakcie której wspominaliśmy naszego Patrona stawiając Go za wzór naszym nauczycielom w dniu Ich święta. Samorząd szkolny złożył na ręce p. dyrektor życzenia i kwiaty wszystkim nauczycielom i wychowawcom w imieniu całej braci uczniowskiej. W tym też dniu do grona uczniów dołączyła grupa 12 pierwszoklasistów. Przedstawili piękną inscenizację pt. „Śpiąca Królewna” , złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i zostali pasowani na uczniów. Słodki upominek w formie ogromnego tortu osłodził dalszą część świętowania.

Święto szkoły uświetniła obecność gości w osobach: Przewodniczącego Rady Gminy w Łoniowie - p. A. Szpaka, Z-cy Przewodniczącego Rady Gminy w Łoniowie - p. T. Smalery, i p. A. Piędy, Przewodniczącego Komisji Oświaty –p. W. Śmieszka, Dyrektora GOK - p. M. Bisztygi , oraz rodziców, nauczycieli, koleżanek i kolegów. Było też moc wspomnień i prezentów dla pierwszaków. Wszystkim obecnym na „ŚWIĘCIE SZKOŁY 2013” składamy serdeczne podziękowanie.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)          Bartłomiej Okoń - uczeń VI klasy naszej szkoły otrzymał przez Polski Związek Wędkarski Zarząd Główny NOMINACJĘ NA CZŁONKA KADRY NARODOWEJ. Życzymy Bartkowi wielu sukcesów w Kadrze Narodowej!

          W dniu 17 maja 2013 r., w 93 rocznica urodzin Jana Pawła II, po raz szósty Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łążku, Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Łoniowie zorganizowali konkurs papieski pt.: „Jan Paweł II był, jest i będzie” pod patronatem Wójta Gminy Łoniów p. Sz. Kołacza.

Na uroczysty finał konkursu, który miał miejsce w szkole w Łążku przybyli zaproszeni goście:

– Zastępca przewodniczącego Rady Gminy w Łoniowie p. T. Smalera,
– Przewodniczącego Komisji Oświaty p. W. Śmieszek,
– Ks. M. Guziak,
– Współorganizatorzy: dyrektor GOK- p. M. Bisztygę, Kierownik GBP – p. B. Hara,
– Dyrektorzy szkół i przedszkoli wraz z nauczycielami – opiekunami uczniów,
– Uczniowie – laureaci konkursów z przedszkoli i szkół z terenu Gminy Łoniów.

Ogromny sztab ludzi dobrej woli pracował nad tym, by wszystkie prace dzieci i młodzieży najpierw powstały, a potem były ocenione i pokazane na stronie internetowej szkoły.

W VI Konkursie Papieskim pt. „Jan Paweł II był, jest i będzie…” udział wzięło 202 uczniów z przedszkoli i szkół z terenu Gminy ŁONIÓW.

KONKURS PLASTYCZNY Kl. 0–III „Laurka na 93 urodziny dla Jana Pawła II” – 151 prac.

KONKURS PLASTYCZNY – GIMNAZJA – „Dziękujemy Ci Ojcze Św.” - 14 prac.

KONKURS PIOSENKI PAPIESKIEJ KL. IV-VI – udział wzięło 37 uczestników.

Oto wyniki konkursów:
„Dziękujemy Ci Ojcze Św”. – konkurs plastyczny - GIMNAZJUM
Miejsce I
– Paprocka Martyna - PZS im. Oddziału Partyzanckiego „Jędrusie” w Sulisławicach,
Miejsce II - Żądło Dominika - PZS im. Oddziału Partyzanckiego „Jędrusie” w Sulisławicach,
Miejsce III- Piotr Dobrowolski - PZS w Łoniowie.

„Z radością śpiewam Tobie” – konkurs piosenki papieskiej - IV - VI
KATEGORIA SOLIŚCI:
I miejsce
– Kamila Ślusarz – PZS w Łoniowie
II miejsce – Paulina Grudzień – PZS w Sulisławicach
III miejsce – Natalia Stefaniak – PSP w Gieraszowicach Wyróżnienie – Agnieszka Kwiecień – PSP w Łążku

KATEGORIA ZESPÓŁ MUZYCZNY:
I miejsce
– PSP w Łążku
II miejsce – PZS w Łoniowie
III miejsce - PZS w Sulisławicach
Wyróżnienia: PZSiP w Świniarach i PSP w Gieraszowicach

KONKURS PLASTYCZNY - „Laurka dla Ojca Św.” – 0-III

KLASA „0”
Miejsce I
– Aleksandra Latra - Łążek
Marcin Słonina – PP Łoniów
Miejsce II – Patrycja Wałaszczyk – PP Świnary
Staszczyk Jakub – Łążek
Miejsce III – Filip Tyrała– PP Świniary
Wojciech Swatek – Gieraszowice

KLASA I
Miejsce I
- Amelia Żyła - Świniary
Dominik Wałaszczyk – Łążek
Miejsce II - Ilona Szlęzak – Łążek
Martyna Grudzień- Sulisławice
Miejsce III – Ksenia Chmiel – Łoniów

KLASA II
Miejsce I
– Patrycja Matusiak – Świniary
Grądziel Gabriela – Łążek
Miejsce II – Piotr Papka – Sulisławice
Piotr Karaś – Łążek
Miejsce III – Wojciech Lis – Świniary
Karol Wójcik – Łoniów

KLASA III
Miejsce I
– Kacper Zając – Łoniów
Miejsce II – Karolina Młyniec – Świniary
Miejsce III – Jakub Okoń – Łoniów

Szczególne podziękowania p. dyrektor szkoły Joanna Bisztyga kieruję do Wójta Gminy Łoniów za objęcie konkursu honorowym patronatem, GOK i GBP za współorganizację konkursu, 25 nauczycielom z przedszkoli i szkół z terenu Gminy Łoniów i ich dyrektorom.

Na szczególne podziękowanie zasługują uczniowie PSP im. Jana Pawła II w Łążku, którzy pod czujnym okiem nauczycieli – p. E. Misiak – Śledź, p. M. Misiak , p. K. Bisztyga przedstawili piękny program artystyczny.

Na zakończenie spotkania podsumowującego VI Konkurs Papieski pani dyrektor powiedziała: „Umiłowany Ojcze Św. wierzymy, że spoglądasz na nas z nieba i pragniemy Cię zapewnić, że będziemy strzec i przekazywać kolejnym pokoleniom Twoją naukę. Byłeś z nami, jesteś z nami i pozostaniesz z nami poza czas, a my – PRAGNIEMY BYĆ TWOJĄ RADOŚCIĄ, TWOJĄ MIŁOŚCIĄ I TWOJĄ NADZIEJĄ”. Organizatorzy zapraszają do obejrzenia prac oraz zdjęć z uroczystej akademii na stronie internetowej szkoły: www.psplazek.republika.pl, oraz dziękują sponsorom: M.Z. Ramusom, BS w Tarnobrzegu oddział w Łoniowie, firmie ubezpieczeniowej AVIVA, p. S.A. Dudek, p. Z. Kokoszka, p. A.W. Witkowskim oraz PPHU JABTAR JiW Warzybok.

Nagrodzone prace

(kliknij tu aby przejść)


Uroczysta akademia

(kliknij tu aby przejść)


Pobierz wszystkie prace w formie książeczki (Wymaga programu Adobe Reader - program jest bezpłatny)

(kliknij tu aby pobrać - Wielkość pliku 18 Mb)


          Już po raz piąty cała szkoła kolędowała naszemu umiłowanemu Patronowi - Janowi Pawłowi II. Był to jednocześnie bardzo ważny dzień w życiu szkoły - 07.01.2013r. miała miejsce wizyta duszpasterska ks. proboszcza M. Guziaka. Wszyscy dostaliśmy pamiątkowe obrazki i jak umieliśmy najpiękniej śpiewaliśmy kolędy.Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)


          Jesteśmy Polakami, kochamy swoją Ojczyznę, pamiętamy o ważnych datach w historii Polski.


11 Listopada 2012r. obchodziliśmy uroczyście 94 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)


          15 października 2012r. obchodziliśmy IV rocznicę nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II, w tym też dniu miała miejsce uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów pierwszoklasistów. Rozpoczęliśmy od Mszy św. , na której ks. proboszcz M. Guziak poświęcił mundurki dla uczniów klasy I. Gościliśmy na uroczystości władze gminy w osobach p. przewodniczącego Rady Gminy – A. Szpaka, panów radnych: T. Smalerę, A. Piędę i P. Saramaka. Byli oczywiście rodzice naszych bohaterów, przedszkolaczki i wszyscy uczniowie szkoły.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)          „PRZYCHODZIMY, ABY SIĘ UMOCNIĆ” to hasło tegorocznego Gminnego Święta Edukacji. Gospodarzem gminnego święta wszystkich, którzy oświatę stanowią była w tym roku PSP im. Jana Pawła II w Łążku. Rozpoczęliśmy od uroczystej Mszy św., której przewodniczył ks. kan. S. Zaręba, proboszcz parafii św. Biskupa Mikołaja w Łoniowie.

Następnie w szkole zaprosiliśmy wszystkich obecnych do obejrzenia części artystycznej w wykonaniu uczniów szkoły w Łążku. Kolejnym punktem programu był wykład ks. kan. Krzysztofa Krzemińskiego w oparciu o słowa Jana Pawła II wypowiedziane do nauczycieli w Łowiczu w 1999r. „Młodzi Was potrzebują, oni poszukują wzorców… a nade wszystko domagają się od Was postawy życia.”


W gminnych uroczystościach udział wzięli zaproszeni goście w osobach:
- Wicestarosty powiatu sandomierskiego p. W. Dzieciucha,
- Wójta Gminy Łoniów p. Szymona Kołacza,
- Przewodniczącego Komisji Oświaty p. W. Śmieszka,
- Skarbnika Gminy p. J. Szaraniec,
- ks. kan. S. Zaręby proboszcza parafii św. Mikołaja w Łoniowie,
- ks. kustosza sanktuarium M B Bolesnej w Sulisławice ks. K. Sawościanika,
- ks. M. Guziaka proboszcza parafii Chodków,
- ks. kan. K. Krzemińskiego,
- kierownika GZEASiP – p. E. Kubik
- dyrektora GOK w Łoniowie – p. M. Bisztygę
- dyrektora domów dla dzieci i młodzieży w Łoniowie p. A. Pieczonkę,
- dyrektorów szkół i przedszkoli z terenu Gminy Łoniów wraz z nauczycielami i pracownikami obsługi oraz liczne grono nauczycieli emerytów.

Podsumowując uroczystość głos zabrała p. J. Bisztyga – Dyrektor PSP im. Jana Pawła II w Łążku słowami: „ufam, że każdy z nas tu obecnych umocni się, zachowa w swym sercu i odniesie do siebie osobiście słowa naszego umiłowanego Papieża – Patrona naszej szkoły „Młodzi Was potrzebują, oni poszukują wzorców… a nade wszystko domagają się od Was postawy życia” życzę, by wielkie dzieła naszego Patrona były dla nas drogowskazami na dalsze życie osobiste i zawodowe”.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)

          06 czerwca 2012 r. w naszej szkole był wyjątkowy i pełen atrakcji. Najpierw po krajach Unii Europejskiej podróżowaliśmy wraz z piosenką i tańcem poszczególnych państw. Później przypomnieliśmy sobie jak należy zdrowo się odżywiać , by długo żyć. W godzinach południowych moc atrakcji i scen mrożących krew w żyłach dostarczyli nam miejscowi panowie strażacy. Pyszne kiełbaski zapewniła nam GKRPA w Łoniowie. BYŁO SUPER!!!


Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)
          18 maja 2012 r. to bardzo ważna data związana z naszym umiłowanym Ojcem Św. Janem Pawłem II - Patronem szkoły w Łążku. Właśnie w tym dniu przypada 92 rocznica urodzin Jana Pawła II.


Po raz piąty PSP im. Jana Pawła II w Łążku, GOK w Łoniowie oraz GBP w Łoniowie zorganizowali konkurs papieski pt.:
„JP II był, jest i będzie” pod patronatem Wójta Gminy Łoniów p. Sz. Kołacza. Na uroczysty finał konkursu przybyli zaproszeni goście w osobach:
- Przewodniczącego Rady Gminy w Łoniowie p. A. Szpaka,
- Zastępców przewodniczącego Rady Gminy w Łoniowie p. T. Smalerę i p. A. Piędę,
– Przewodniczącego Komisji Oświaty p. W. Śmieszka,
- Radnego p. P. Saramaka,
- Księży: ks. W. Gieńca i alumna WSD w Sandomierzu Łukasza Malińskiego,
- Współorganizatorów: dyrektora GOK- p. M. Bisztygę, Kierownika GBP – p. B. Hara,
- Dyrektorów szkół i przedszkoli wraz z nauczycielami – opiekunami uczniów,
- Uczniów – laureatów konkursów z przedszkoli i szkół z terenu Gminy Łoniów.


Ogromny sztab ludzi dobrej woli pracował nad tym, by wszystkie prace dzieci i młodzieży najpierw powstały, a potem były ocenione i pokazane na stronie internetowej szkoły i gminy.

W ciągu tych pięciu edycji konkursu w różny sposób pod okiem swoich nauczycieli, wychowawców i rodziców dzieci i młodzież poznawały piękne życie i naukę naszego BŁOGOSŁAWIONEGO. Pisały do Niego listy, wiersze, modlitwy, malowały Papieża jako człowieka modlitwy, kochającego Boga, człowieka, przyrodę, teatr, sport, malowały miejsca bliskie Ojcu Świętemu, a w tym roku także recytowały poezję Papieża.


W V JUBILEUSZOWYM Konkursie Papieskim pt. „Jan Paweł II był, jest i będzie…” udział wzięło 117 uczniów z przedszkoli i szkół z naszej gminy.
KONKURS PLASTYCZNY – 78 prac
KONKURS LITERACKI I-III – 30 prac
KONKURS RECYTATORSKI poezji Papieża – 9 uczestników

Szczególne podziękowania p. dyrektor szkoły Joanna Bisztyga kieruję do Wójta Gminy Łoniów za objęcie konkursu honorowym patronatem, GOK i GBP za współorganizację konkursu, 25 nauczycielom z przedszkoli i szkół z terenu Gminy Łoniów i ich dyrektorom oraz sponsorom – BS w Tarnobrzegu oddział w Łoniowie, p. B. Grzesiukowi, p. E. Drach, p. M i W. Chmielom, p. M i Z. Ramusom, p. S. i A. Dudek. Na szczególne podziękowanie zasługują uczniowie PSP im. Jana Pawła II w Łążku, którzy pod czujnym okiem nauczycieli – p. K. Pater, p. W. Leśniak i p. dyr. J. Szpyt przedstawili piękny program artystyczny.

Na zakończenie spotkania podsumowującego V Jubileuszowy Konkurs Papieski pani dyrektor powiedziała: „Umiłowany Ojcze Św. wierzymy, że spoglądasz na nas z nieba i pragniemy Cię zapewnić, że będziemy strzec i przekazywać kolejnym pokoleniom Twoją naukę. Byłeś z nami, jesteś z nami i pozostaniesz z nami poza czas, a my – PRAGNIEMY BYĆ TWOJĄ RADOŚCIĄ, TWOJĄ MIŁOŚCIĄ I TWOJĄ NADZIEJĄ”.

Nagrodzone prace

(kliknij tu aby przejść)


Uroczysta akademia

(kliknij tu aby przejść)


Pobierz wszystkie prace w formie książeczki (Wymaga programu Adobe Reader - program jest bezpłatny)

(kliknij tu aby pobrać - Wielkość pliku 8 Mb)


Po raz kolejny uczestniczymy w życiu Szkół Rodziny Papieskiej i po raz kolejny mamy swojego laureata w konkursie plastycznym w Międzyszkolnym Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży w Pysznicy. Jest nim Szymon Borycki uczeń klasy IV. Gratulujemy!


Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)

13.01.2012r. została poświęcona i oficjalnie oddana do użytku odnowiona najstarsza część szkoły. Poświęcenia dokonał ks. W. Gieniec. Był to jednocześnie czas naszego wspólnego, corocznego „Kolędowania z Patronem”. Zaszczycił nas swoją obecnością Wójt Gminy Łoniów Pan Szymon Kołacz oraz zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Łoniów Pan Tadeusz Smalera. Było też liczne grono rodziców i dziadków – absolwentów naszej szkoły.


Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)

Boże Narodzenie to szczególny czas, czas miłości, czas przebywania razem. Sala gimnastyczna naszej szkoły wypełniła się uczniami, rodzicami, zaproszonymi gośćmi oraz biblijnymi postaciami związanymi z wydarzeniem narodzin Chrystusa. Przedstawiliśmy „Jasełka bożonarodzeniowe”.


Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)10 listopada nasza szkoła przygotowywała się do obchodów 93 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Odpowiadając na apel Prezydenta RP Pana B. Komorowskiego wszyscy robiliśmy biało-czerwone kotyliony, które w tym dniu zdobiły nasz szkolny strój i wyrażały miłość do Ojczyzny. O godz. 11:00 uczestniczyliśmy w szkolnej akademii. Braliśmy też udział w uroczystościach gminnych.


Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)


18 października 2011r. uczniowie klas III-VI naszej szkoły wraz z wychowawcami brali udział w wycieczce do Krakowa. Zwiedzaliśmy naszą dawną stolicę podążając „szlakiem królewskim”, a więc odwiedziliśmy Katedrę Wawelską, Kościół Mariacki, Dzwon Zygmunta, Rynek, Sukiennice, groby polskich królów i pary prezydenckiej.

Nas- uczniów szkoły noszącej imię Jana Pawła II nie mogło także zabraknąć na ul. Floriańskiej 3, pod znanym wszystkim oknem papieskim, w którym, gdy tylko przebywał w Krakowie , przesiadywał nasz ukochany patron gawędząc z krakowianami. Na zakończenie odwiedziliśmy krakowskie zoo, gdzie widzieliśmy wiele gatunków zwierzą i ptaków, a niektóre, wśród ogromnej radości zwłaszcza najmłodszych uczestników wycieczki, udało nam się nawet dokarmiać.

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, tak więc musieliśmy pożegnać królewski Kraków i udać się w drogę powrotną. Zmęczeni, choć bardzo zadowoleni, wróciliśmy późnym wieczorem do swych domów.


Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)


Uczniowie PSP im. Jana Pawła II w Łążku uczcili III rocznicę nadania szkole imienia Jana Pawła II. Po raz trzeci nasza szkoła miała swoje święto – 17 października 2011r. - w III rocznicę nadania jej imienia największego z Polaków - Papieża Jana Pawła II ks. W. Gieniec - proboszcz parafii w Chodkowie odprawił Mszę św. w intencji wszystkich uczniów, ich rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły. W homilii wspominał postać Błogosławionego Jana Pawła II, ukazując Jego postać jako wzór do naśladowania dla nas wszystkich. Na zakończenie Mszy św. ks. Proboszcz poświęcił mundurki szkolne uczniów klasy I. Po powrocie do szkoły uczestniczyliśmy w akademii pt. „Kawiarniane wspomnienia”.

W tym dniu do braci szkolnej dołączyła grupa 15 uczniów klasy I. Złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i zostali pasowani na uczniów.

Święto szkoły uświetniła obecność gości w osobach: Wójta Gminy Łoniów - p. Szymona Kołacza, zastępcy Przewodniczącego Rady Gminy w Łoniowie - p. T. Smalery, Dyrektora GOK - p. M. Bisztygi , Dzielnicowego - p. W. Okonia oraz rodziców, nauczycieli , koleżanek i kolegów. Było też moc wspomnień i prezentów dla pierwszaków. Aby nasi najmłodsi uczniowie bezpiecznie poruszali się po ulicach otrzymali od p. Wójta specjalne kamizelki odblaskowe.


Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)


Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2010/11 rozpoczęła msza św. dziękczynna w kościele w Chodkowie, którą odprawił ks. proboszcz W. Gieniec. Następnie odbył się apel w szkole z udziałem zaproszonych gości, wszystkich nauczycieli i uczniów oraz licznie zebranych rodziców. Podsumowania roku szkolnego dokonała p. dyrektor J. Bisztyga wręczając nagrody i dyplomy najlepszym uczniom, oraz zaświadczenia szóstoklasistom. Gratulacje z racji licznych sukcesów uczniom i nauczycielom oraz życzenia spokojnych wakacji w imieniu Wójta Gminy Łoniów i Rady Gminy złożył Przewodniczący Rady Gminy Pan Antoni Szpak.


Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)


W roku szkolnym 2010/2011 klasa pierwsza brała udział w III i ostatnim już etapie projektu edukacyjnego "Pierwsze uczniowski doświadczenia drogą do wiedzy". Uczestnictwo uczniów w zajęciach dodatkowych zakończyło się pokazem efektów i osiągnięć dzieci zaprezentowanym w dniu 8.06.2011 r.


Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)


PSP im. Jana Pawła II w Łążku już trzeci rok aktywnie uczestniczy w ogólnopolskiej akcji profilaktycznej przygotowanej przez Biuro Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Koordynatorem w naszej gminie jest Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łoniowie W minionym roku z Mają Włoszczowską, w tym z Marcinem Lewandowskim promowaliśmy profilaktykę antynikotynową i zdrowy styl życia.

Dnia 31.05.2011r. szkoła podstawowa i punkt przedszkolny istniejący przy szkole - w sumie 120 dzieci i 12 opiekunów przygotowali wiele atrakcji dla swoich uczniów. Oto jak przedstawiał się harmonogram uroczystości.

Harmonogram Dnia Dziecka:
8:00 - 8:45 - Lekcje wychowawcze z udziałem rodziców i uczniów.
8:45 - 11:00 - Prelekcje na sali gimnastycznej na temat zagrożeń wynikających z palenia papierosów.
- Wysłuchanie informacji na temat Marcina Lewandowskiego, poznanie Jego życiorysu i sukcesów sportowych.
- Rozpropagowanie kampanii ZTU - tablica informacyjna.
- Zabawy ruchowe.

11:00 - 14:00 - Grillowanie - wspólne pieczenie kiełbasek sfinansowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łoniowie.
- Biegi na różnych dystansach, i w różnych kategoriach wiekowych.
- Podsumowanie akcji, wręczenie dyplomów i nagród.Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)
18 maja w dniu rocznicy urodzin Jana Pawła II zorganizowaliśmy Majówkę Papieską. Dzięki uprzejmości Pana Leśniczego - Antoniego Szpaka wybraliśmy się na wycieczkę rowerową do lasu w Zawidzy.

Tam przy kapliczce odśpiewaliśmy Litanię Loretańską i maryjne pieśni. Potem rozpaliliśmy ognisko i świetnie przy nim się bawiliśmy. Aby było dużo sił na powrót zjedliśmy pyszne upieczone przy ognisku kiełbaski.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)


W dniach 9,10,11 maja 2011r. uczniowie naszej szkoły brali udział w zielonej szkole szlakiem Jana Pawła II.

Byliśmy w Krakowie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, w Wadowicach, Kalwarii Zebrzydowskiej i w naszych Tatrach. Kroczyliśmy po śladach naszego Patrona, miło i radośnie spędzaliśmy wspólny czas.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)
          Rozstrzygnięcie IV Gminnego Konkursu Papieskiego pod hasłem: „Jan Paweł II – był, jest i będzie...” zorganizowanego przez naszą szkołę we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łoniowie i Gminną Biblioteką Publiczną w Łoniowie pod patronatem Wójta Gminy Łoniów.


Wszystkich prac na konkurs wpłynęło 239

Na konkurs plastyczny – 182 prace
• Klasy 0 – III – 119
• Klasy IV – VI – 55
• Gimnazjum – 8

Na konkurs literacki – 57 prac
• PSP Łoniów – 10
• PSP Świniary – 2
• PSP Gieraszowice – 8
• PSP Sulisławice – 6
• PSP Łążek – 11
• Gimnazjum Łoniów – 11
• Gimnazjum Sulisławice – 9

Dziękuje:
• Panu Wójtowi – za objęcie honorowego patronatu nad konkursem
• Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Łoniowie – za współorganizację
• Gminnej Bibliotece Publicznej w Łoniowie – za współorganizację
• Dyrektorom szkół i przedszkoli
• 33 nauczycielom

Sponsorom:
- GOK w Łoniowie
- GBP w Łoniowie
- firmie JABTAR
- B.S. w Tarnobrzegu – oddział Łoniów
- p. B. Grzesiuk
- p. E. Drach
- p. W. M. Chmiel
- p. M. Z. Ramus
- p. M. D. Łętowska
- p. K. K. Misiak

Zobacz nagrodzone prace w GALERII

(kliknij tu aby przejść)


Pobierz wszystkie prace w formie książeczki (Wymaga programu Adobe Reader - program jest bezpłatny)

(kliknij tu aby pobrać - Wielkość pliku 12 Mb)


Boże Narodzenie, to cudowny czas, w którym każdy z nas na chwilę staje się dzieckiem. Uczniowie naszej szkoły przygotowali i przedstawili piękne jasełka pt."Pozostań w mym sercu na zawszw, bo... kocham Cię".
Wystawiane były w naszej szkole 22.12.2010r. dla całej szkolnej społeczności i zaproszonych gości, a także 04.01.2011r. na X Przeglądzie Jasełek i Inscenizacji Bożonarodzeniowych organizowanych przez GOK w Łoniowie, 09.01.2011r. w kościele parafialnym w Chodkowie, oraz 15.01.2011 na Przeglądzie Jasełek Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Klimontowie.
Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny brali udział w X Międzywojewódzkim Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży - Pysznica 2010.

II miejsce, pięknym wierszem o Janie Pawle II zdobyła Klaudia Rynkowska.

Wyróżnienie otrzymali - Kamil Bąk oraz Szymon Borycki. Finał konkursu miał miejsce 02.12.2010r.
Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)


18.10.2010r. nasza szkoła obchodziła II rocznicę nadania jej imienia Jana Pawła II. Rozpoczęliśmy od udziału we Mszy Św. w kościele parafialnym w Chodkowie Nowym, którą w intencji jak najrychlejszej beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II i w intencjach całej społeczności szkolnej odprawił ks. proboszcz Wacław Gieniec. Dalsza część świętowania miała miejsce w szkole. Gościliśmy Wójta Gminy Łoniów – p. Sz. Kołacza, radnych – p. S. Kosa, p. T. Smalerę i p. P. Bartyzela. Obecni byli też Dyrektor GOK w Łoniowie – p. M. Bisztyga oraz liczne grono rodziców, a nawet dziadków. W trakcie pięknej akademii przygotowanej przez uczniów miało miejsce także uroczyste ślubowanie i pasowanie na uczniów pierwszoklasistów. Nie zabrakło też ciepłych, płynących z serca życzeń dla nauczycieli. Zwieńczeniem uroczystości była wspólna modlitwa różańcowa przy kąciku papieskim. Słodkim akcentem – pysznymi kremówkami - zakończyliśmy nasze świętowanie. Jesteśmy przekonani, że radował się z nami i błogosławił nam z Domu Ojca nasz ukochany Patron.


Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)
15 września 2010r. uczniowie klasy I naszej szkoły wraz ze swoimi koleżankami i kolegami z naszej gminy gościli na Rynku w Opatowie. Odbyła się tu III edycja kampanii „Kochane Pierwszaki” zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski, Wojewodę Świętokrzyskiego, Diecezję Sandomierską, Diecezję Kielecką, Komendę Wojewódzką Policji i Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty w Kielcach oraz władze samorządowe powiatu i gminy Opatów. Spotkanie uczniów klas pierwszych miało na celu promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kształtowanie umiejętności i nawyków bezpiecznego zachowania się w sytuacjach zagrożenia.Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)


16.06.10r. odbył się w naszej szkole V Gminny Konkurs Ortograficzny o tytuł "Mały Mistrz Ortografii Gminy Łoniów". Oto wyniki konkursu:

Kategoria klasy II
Mistrz ortografii – Malecki Mateusz – PSP w Świniarach

I miejsce – Paruch Arkadiusz – PSP im. JP II w Łążku
Giza Grzegorz - ZS w Łoniowie

II miejsce – Łagowska Wiktoria – PSP im. JP II w Łążku
Chamerski Grzegorz – PSP w Gieraszowicach
Tworek Dominik – ZS w Łoniowie

III miejsce – Suma Jan - PSP w Gieraszowicach
Stefaniak Natalia - PSP w Gieraszowicach
Wojtas Klaudia - – ZS w Łoniowie
Kwiecień Wojciech – PSP im. JP II w Łążku
Cymer Emil – PSP w Świniarach
Pawelec Bartosz – PSP w Świniarach

Kategoria klasy III
Mistrz ortografii – Błasiak Paulina - PSP im. JP II w Łążku, oraz Machała Iga – PSP w Świniarach

I miejsce – Nenutil Maciej - ZS w Łoniowie
Golański Mateusz - PSP w Gieraszowicach

II miejsce – Grądziel Weronika - PSP im. JP II w Łążku
Bryła Beata - PSP w Gieraszowicach
Mysłek Marcelina - ZS w Łoniowie

III miejsce – Rynkowska Klaudia- PSP im. JP II w Łążku
Pruś Weronika- PSP w Gieraszowicach
Januszewska Natalia - PSP w Świniarach
Bartyzel Patryk - PSP w Świniarach
Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)


18 maja 2010r. w dniu 90-tej rocznicy urodzin Jana Pawła II odbyło się uroczyste podsumowanie III Gminnego Konkursu pt. Jana Paweł II był, jest i będzie.
Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: ks. kan. S. Zaręba, ks. kustosz
M. Mazur, radni - Przewodniczący Komisji Oświaty p. S. Błasiak, p. S. Kos,
p. P. Bartyzel, Kierownik GBP p. B. Hara, Dyrektor GOK, p. M. Bisztyga, plastyk GOK p. Z. Drach, dyrektorzy szkół i przedszkoli z terenu naszej gminy z nauczycielami i uczniami. W konkursie nagrodzonych zostało 60 dzieci.
Piękny program artystyczny pod okiem p. W. Leśniak, J. Szpyt i ks. W. Gieńca przedstawili uczniowie szkoły w Łążku.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)Rozstrzygnięcie III Gminnego Konkursu Papieskiego pod hasłem: „Jan Paweł II – był, jest i będzie...” zorganizowanego przez naszą szkołę we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łoniowie i Gminną Biblioteką Publiczną w Łoniowie pod patronatem Wójta Gminy Łoniów.

W konkursie zaprezentowane zostały 229 prac plastycznych i literackich, które wykonały dzieci i młodzież ze wszystkich szkół z terenu Gminy Łoniów.

Kategorie konkursu:
1. Konkurs plastyczny pt. „Rodzina fundamentem pokolenia Jana Pawła II”.
Kategoria wiekowa: kl. 0 – kl. I
I miejsce: Kacper Zając – Przedszkole w Łoniowie; Tyksińska Aleksandra – Przedszkole w Sulisławicach
II miejsce: Mordka Dominika – PSP w Łoniowie; Wrona Małgorzata – PSP w Sulisławicach
III miejsce: Dziuba Kamila – PSP im. Jana Pawła II w Łążku; Palkowski Wiktor – PSP w Świniarach
Wyróżnienia: Gajewicz Patryk – PSP im. Jana Pawła II w Łążku; Swatek Magdalena – PSP w Gieraszowicach; Misiuda Kamila - Przedszkole w Świniarach.

kategoria wiekowa: kl. II – kl. III
I miejsce: Abramczyk Wiktor – PSP w Sulisławicach; Dziuba Aleksandra – PSP im. Jana Pawła II w Łążku
II miejsce: Szymon Borycki – PSP im. Jana Pawła II w Łążku; Maligłówka Karolina – PSP w Świniarach; Grazda Roksana – PSP w Łoniowie
III miejsce: Rączkowski Kacper – PSP im. Jana Pawła II w Łążku; Kwiecień Wojciech – PSP im. Jana Pawła II w Łążku; Bartzyel Patryk – PSP w Świniarach; Kucwaj Krystian – PSP w Łoniowie
Wyróżnienia: Jesionek Kamil – PSP w Świniarach; Chamerski Grzegorz – PSP w Gieraszowicach.

2. Konkurs plastyczny pt. "A po maturze chodziliśmy na kremówki…” Jan Paweł II na wesoło.
Kategoria wiekowa: kl. IV – kl. VI
I miejsce: Szlęzak Przemek – PSP im. Jana Pawła II w Łążku; Mirek Magdalena – PSP w Łoniowie
II miejsce: Sarzyńska Karolina – PSP w Świniarach; Przybyś Patrycja – PSP w Łoniowie
III miejsce: Kwiecień Krzysztof – PSP im. Jana Pawła II w Łążku; Reczek Aleksandra – PSP w Łoniowie
Wyróżnienia: Wrona Grzegorz – PSP w Gieraszowicach; Bąk Kamil – PSP im. Jana Pawła II w Łążku Dyl Klaudia – PSP w Łoniowie; Swajda Grzegorz – PSP w Sulisławicach; Rzeźnik Paulina – PSP w Świniarach; Żyła Aleksandra – PSP w Świniarach

kategoria wiekowa: GIMNAZJUM
I miejsce: Świstak Kornelia – PZS w Łoniowie
II miejsce: Jendo Karolina – PZS w Łoniowie; Wrona Anna– PZS im Oddziału Partyzanckiego „Jedrusie” w Sulisławicach
III miejsce: Reczek Krystian – PZS im Oddziału Partyzanckiego „Jedrusie” w Sulisławicach; Sitek Karolina – PZS im Oddziału Partyzanckiego „Jedrusie” w Sulisławicach; Małek Ewelina – PZS w Łoniowie.

3. Konkurs literacki pt. „Wyobraź sobie, że spotkałeś Jana Pawła II. Napisz kartkę z pamiętnika opisując w niej ten szczególny dla Ciebie dzień”.
Kategoria wiekowa: Szkoła Podstawowa.
I miejsce: Gromska Karolina – PSP w Gieraszowicach; Witkowski Michał – PSP im. Jana Pawła II w Łążku; Kumor Kacper – PSP im. Jana Pawła II w Łążku; Słaba Adrian – PSP im. Jana Pawła II w Łążku
II miejsce: Dziuba Konrad – PSP im. Jana Pawła II w Łążku; Rynkowska Ewelina – PSP im. Jana Pawła II w Łążku; Klimkiewicz Dominik – PSP w Łoniowie; Twaróg Mateusz – PSP w Sulisławicach
III miejsce: Tatar Alicja – PSP im. Jana Pawła II w Łążku; Mikus Daniel – PSP im. Jana Pawła II w Łążku; Urbańska Anna – PSP w Łoniowie; Stefaniak Katarzyna – PSP w Sulisławicach; Flis Hubert – PSP w Sulisławicach; Jesionek Karolina – PSP w Śwniarach.

4. Konkurs literacki pt. „Przeprowadź wywiad z osobą, która autentycznie spotkała na swej życiowej drodze Jana Pawła II”.
Kategoria wiekowa: Gimnazjum.
I miejsce: Bisztyga Agnieszka – PZS w Łoniowie; Jendo Karolina – PZS w Łoniowie
II miejsce: Dojka Paulina – PZS w Łoniowie
III miejsce: Okienica Monika – PZS w Łoniowie; Urbańska Karolina – PZS w Łoniowie; Staszczyk Magdalena – PZS w Łoniowie
Wyróżnienia: Sygnet Milena – PZS im Oddziału Partyzanckiego „Jedrusie” w Sulisławicach; Bąk Weronika – PZS im Oddziału Partyzanckiego „Jedrusie” w Sulisławicach.

Zobacz nagrodzone prace w GALERII

(kliknij tu aby przejść)


Pobierz wszystkie prace w formie książeczki (Wymaga programu Adobe Reader - program jest bezpłatny)

(kliknij tu aby pobrać - Wielkość pliku 12 Mb)

Z okazji 5-tej rocznicy odejścia z tego świata do domu Ojca, Papieża Jana Pawła II, złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze w Kąciku papieskim naszego umiłowanego Patrona . Wspólnie też uczciliśmy tragiczną śmierć 96 - ciu ofiar katastrofy lotniczej w Rosji. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci na wieki, Amen.


Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)07.04.2010r. w naszej szkole odbył się piękny apel, na którym nasi uczniowie przybliżyli nam tradycje i zwyczaje związane z Wielkanocą. Mieliśmy przyjemność gościć wśród nas Wójta Gminy Łoniów p. Szymona Kołacza, który złożył życzenia świąteczne i podzielił się z nami tradycyjnym jajkiem. Przedstawienie przygotowali uczniowie klas IV i V pod kierunkiem p. mgr M. Misiak i p. mgr. M. Sarzyńskiej, przy akompaniamencie p. mgr J. Szpyt.


Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)PSP im. Jana Pawła II w Łążki bierze udział w projekcie „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”. Jest to Ponadregionalny Projekt Edukacyjny współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny i budżet państwa. Pracę z uczniami obecnej klasy II rozpoczęła p. mgr Anna Kot. Część pierwsza projektu zakończona została pokazem pt. „Spotykamy się na scenie, wystawiamy przedstawienie”. Zapraszamy do galerii, na obejrzenie zdjęć z pokazu.


Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)Uczniowie naszej szkoły brali udział w IX Międzyszkolnym Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży Szkół Rodziny Papieskiej w Pysznicy. Cieszymy się sukcesem naszego ucznia klasy V - Daniela Mikusa, który w kategorii "poezja" wywalczył III miejsce. Nadmienić należy, że nie przyznano miejsca I, ponieważ poziom był bardzo wyrównany. Napłynęło 146 wierszy o tematyce "Barwy ziemi ojczystej". Gratulujemy Danielowi oraz p. W. Leśniak - opiekunowi artystycznemu.W andrzejkowy wieczór wspaniale bawiliśmy się wszyscy. Było moc konkursów, wróżby andrzejkowe i oczywiście tańce. Opiekowali się nami nasi nauczyciele, a nad sprawnym i przyjemnym przebiegiem konkursów i wróżb czuwała p. B. Ostrowska - Machała otaz p. G. Duszkiewicz

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)Uczniowie PSP im. Jana Pawła II w Łążku uczcili I rocznicę nadania szkole imienia Jana Pawła II. Po raz pierwszy nasza szkoła miała swoje święto 16.10.2009r. - w I rocznicę nadania jej imienia największego z Polaków - Papieża Jana Pawła II ks. W. Gieniec - proboszcz parafii w Chodkowie odprawił Mszę św. o rychłą beatyfikację sługi bożego Jana Pawła II. Później wspólnie z uczniami, nauczycielami i rodzicami odmówiliśmy różaniec - ukochaną modlitwę naszego Papieża. Dzień wcześniej w obecności Wójta Gminy Łoniów - p. Szymona Kołacza, Radnych - p. S. Kosa i p. T. Smalery, Skarbnik Gminy Łoniów - p. J. Szaraniec, Dyrektora GOK - p. M. Bisztygi , Dzielnicowego - p. W. Okonia oraz rodziców, nauczycieli , koleżanek i kolegów uczniowie klasy I złożyli na sztandar szkoły uroczyste ślubowanie. Było też moc wspomnień i prezentów dla pierwszaków. Aby nasi uczniowie bezpiecznie poruszali się po ulicach otrzymali od p. Wójta specjalne odblaski.


Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)Dzień Dziecka w naszej szkole był pełen gości, atrakcji i niespodzianek. Pan Wójt Szymon Kołacz oraz Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zadbali o to, byśmy nie byli głodni i spragnieni za co serdecznie im dziękujemy. Były przepiękne występy artystyczne dla licznego grona rodziców, zabawy na karuzeli, popisy na trampolinie, pop-corn, wata cukrowa, pokazy i zawody strażackie, zawody rodzinne i moc konkursów. Podsumowaliśmy całoroczny konkurs pt. "Król i królowa uprzejmości". Nad koordynacją zabaw czuwały
p. mgr B. Ostrowska-Machała i p. L. Smalera. Zapraszamy do galerii zdjęć.


Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)W maju obchodziliśmy w naszej szkole Dni Europejskie. Pod opieką p. mgr A. Podobińskiej i p. mgr E. Głodo uczniowie klas II i III przygotowali świetny program pt. " Europa da się lubić". Mieliśmy okazję poznać historię, zwyczaje i tańce narodowe wybranych państ Unii Europejskiej. Zdjęcia znajdziecie w galerii.


Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)


W dniach 6,7 8 maja uczniowie klas III, IV, V i VI przebywali na wycieczce "Śladami naszego Patrona - Papieża Jana Pawła II". Byliśmy w domu rodzinnym naszego Patrona w Wadowicach, na dróżkach papieskich w Kalwarii Zebrzydoewskiej . Wędrowaliśmy Jego śladami - Krzeptówki i Park Fatimski, Kalatówki, Wiktorówki, Krupówki. Byliśmy też w Aqua Parku w Zakopanem. Było świetnie i dopisała nam pogoda -a o humorach nie wspomnimy - było suuuper. Zapraszamy do naszej galerii.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)


W dniu 03.04.09r. w czwartą rocznicę śmierci Jana Pawła II, w PSP im. Jana Pawła II w Łążku rozstrzygnięte zostały gminne konkursy związane z Patronem szkoły. W uroczystości wzięli udział - Wójt Gminy Łoniów - p. Szymon Kołacz, p. plastyk GOK w Łoniowie - p. Zdzisława Drach, Kierownik GBP - p. Barbara Hara, ks. kan S. Zaręba - proboszcz z parafii Łoniów, ks. kustosz M. Mazur - proboszcz parafii Sulisławice, ks. W. Gieniec - proboszcz parafii Chodków, dyrektorzy szkół i przedszkoli z terenu gminy Łoniów wraz z nauczycielami - opiekunami uczniów , radni w osobach p. S. Kos, p. T. Smalera, p. P.Bartyzel, oraz 78 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z naszej gminy.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)


Dzień Babci i Dziadka, to święto, które na stałe wpisało się w kalendarz naszych uroczystości szkolnych. Babcie i dziadziusiowie nie zawiedli i w tym roku. W liczbie 116 osób odwiedzili naszą szkołę, podziwiali występy artystyczne swoich wnucząt, zmagali się z pysznymi ciasteczkami, herbatką, kawą oraz licznymi konkursami przygotowanymi przez ich wnuczęta. Nad przebiegiem uroczystości czuwały : p. B. Ostrowska-Machała, p. A. Podobińska oraz p. M. Sarzyńska. Po spotkaniu babcie i dziadziusiowie z łezką w oku podziwiali nasz "KĄCIK PAPIESKI".

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)


Kolędujemy Papieżowi naszemu Patronowi.

Wszyscy kochamy Papieża Jana Pawła II, ale my szczególnie, bo przecież jest naszym Patronem. Postanowiliśmy więc pokolędować Papieżowi. Wiemy jak lubił śpiewać kolędy i jak pięknie to robił.

Każda klasa więc , zaprezentowała wybraną kolędę. Nie zabrakło śpiewu ulubionej przez Jana Pawła II kolędy „Oj maluśki, maluśki…”, były też śpiewy solowe. Zaprezentowane zostały także wiersze dla Jana Pawła II , które uczniowie naszej szkoły napisali na konkurs „Jan Paweł II był, jest i będzie…”

Wspólnie przeżyliśmy wspaniałą „lekcję wychowawczą”.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)


18.12.2008r. odbyło się w naszej szkole spotkanie opłatkowe. Przedstawiciele samorządu szkolnego uroczyście wnieśli Betlejemskie Światło Pokoju – Ogień z Betlejem.

"Nieśmy płomień braterstwa" to hasło tegorocznego przesłania. Do naszej ojczyzny światełko przybyło 16.12.2008r, do nasze szkoły zaś 18.12.2008r.

Następnie obejrzeliśmy jasełka w wykonaniu 50-ciu uczniów klas I, II i III. Spektakl przygotowany został pod opieką p. mgr Laury Smalery, p. mgr Anny Kot i p. mgr Edyty Głodo. Oprawę muzyczną sprawował ks. Wacław Gieniec. W uroczystości wzięli udział radni Gminy Łoniów w osobach: p. Stanisław Kos i p. Tadeusz Smalera. Wśród widzów mieliśmy przyjemność gościć dużą grupę rodziców, babć i dziadziusiów.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)


         16 października 2008r., w 30-tą rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową Kardynała Karola Wojtyłę PSP w Łążku otrzymała IMIĘ JANA PAWŁA II. Uroczystości nadania IMIENIA JANA PAWŁA II PSP w ŁĄŻKU rozpoczęła uroczysta Msza Św. sprawowana przez Pasterza Diecezji Sandomierskiej Jego Ekselencję Ks. Biskupa Edwarda Frankowskiego. W czasie sprawowanej Eucharystii poświęcony został Sztandar szkoły ufundowany przez rodziców i społeczność lokalną.

Po Mszy św. dalsza część uroczystości odbyła się w szkole w Łążku.

AKT nadania PSP w Łążku imienia Jan Pawła II odczytał Przewodniczący Rady Gminy w Łoniowie p. Wiesław Kubicki. Następnie została odsłonięta tablica upamiętniająca ten dzień. Odsłonięcia dokonali: J.E. Ks. Biskup Edward Frankowski, Świętokrzyski Kurator Oświaty – p. Małgorzata Muzoł, przedstawiciel Marszałka Woj. Świętokrzyskiego – p. Andrzej Lato, Przewodniczący Rady Gminy w Łoniowie – p. Wiesław Kubicki, Wójt Gminy Łoniów – p. Szymon Kołacz, Przedstawiciel Rady Rodziców – p. Lidia Komsa oraz Dyrektor PSP im. JANA PAWŁA II w Łążku – p. Joanna Bisztyga.


Przez zacnych gości posadzone zostały dwa drzewa- dar od Nadleśnictwa Staszów i Leśnictwa Zawidza – dąb oraz sosna taborska, która została wyhodowana z nasion pobłogosławionych przez Ojca Św. Benedykta XVI w czasie pielgrzymki do Polski 26 maja 2006r. Według planów p. dyrektor są to pierwsze drzewa, które zapoczątkują „ogród papieski” wokół szkoły.

Następnie został poświęcony przez ks. Biskupa kącik papieski i obraz Jana Pawła II.
Na sali gimnastycznej sztandar szkoły został przez rodziców przekazany p. dyrektor , a uczniowie złożyli na sztandar uroczyste ślubowanie. Po ślubowaniu wszystkich przybyłych gości powitali Wójt Gminy Łoniów i Dyrektor Szkoły.

         Pani Dyrektor w swoim przemówieniu przedstawiła przygotowania szkoły do uroczystości nadania imienia, powiedziała między innymi słowa:
Posiadanie patrona w ogóle tworzy wyraźny wizerunek szkoły, a posiadanie za patrona Jana Pawła II – PAPIEŻA, POLAKA, ŚWIĘTEGO CZŁOWIEKA NA ZIEMI wzbogaca nas o dodatkowe uczucia, wspomnienia spotkań pełne wzruszeń i wielkie zadania dla nas, którzy na co dzień tworzymy tę szkołę.

Kończąc przytoczyła słowa Jana Pawła II – Patrona szkoły:
„Niech nasza droga będzie wspólna.
Niech nasza modlitwa będzie pokorna.
Niech nasza miłość będzie potężna.
Niech nasza nadzieja będzie większa
Od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwić”
JP II

Umiłowany Ojcze Św. wierzymy, że spoglądasz na nas z nieba i pragniemy Cię zapewnić, że będziemy wierni Twojej nauce. Byłeś z nami, jesteś z nami i pozostaniesz z nami poza czas, a my od dziś – PRAGNIEMY BYĆ TWOJĄ RADOŚCIĄ, TWOJĄ MIŁOŚCIĄ I TWOJĄ NADZIEJĄ!!

Następnym punktem programu był piękny program artystyczny, w wykonaniu uczniów szkoły. Odczytane też zostały listy gratulacyjne nadesłane na ręce p. wójta i p. dyrektor. Wśród gratulacji na szczególną uwagę zasługuje list z i obraz Jana Pawła II z dedykacją od Kardynała Stanisława Dziwisza .

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)


         Dobiegła końca siódma edycja Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Wzięło w niej 900 samorządów. W tym roku Gmina Łoniów pierwszy raz wzięła udział w tym projekcie. Projekt realizowała Gminna Komisja

Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łoniowie. Dzieci i młodzież miały okazję uczestniczyć w konkursach. Były łatwiejsze i trudniejsze zadania. Zgodnie z hasłami „W poszukiwaniu kwiatu paproci” i „Zdobywamy Mount Everest” – prosiliśmy młodych ludzi, by znaleźli swoje mocne strony, żeby poszukali w sobie sił i możliwość do pracy nad sobą. Do biura kampanii napłynęło tysiące prac z całej Polski. Wśród laureatów znaleźli się trzej przedstawiciele naszej Gminy – uczniowie PSP w Łążku.

1. Przemysław Szlęzak – klasa III
2. Szymon Krężel – klasa 0
3. Michał Witkowski – klasa V

         Otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, które wręczył laureatom na forum szkoły Wójt Gminy Łoniów Pan Szymon Kołacz.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)


         20 czerwca 2008r. zakończyliśmy uroczyście rok szkolny 2007/2008. O godz. 8:00 uczestniczyliśmy we Mszy Św. w Chodkowie, którą w intencji wszystkich dzieci, rodziców, nauczycieli i wychowawców odprawił ks. Proboszcz Wacław Gieniec. O godz. 9-tej rozpoczęliśmy uroczysty apel. Głównymi bohaterami byli uczniowie klasy VI-tej, którzy stali się absolwentami naszej szkoły. Pod okiem wychowawcy klasy VI p. mgr A. Ostrowskiej i wychowawcy klasy III p. mgr A. Mazur przygotowali piękną część artystyczną.Najlepsi uczniowie PSP w Łążku w roku szkolnym 2007/2008
Klasa I
Grądziel Weronika, Witkowski Paweł, Krężel Gabriel, Staszczyk Jakub, Błasiak Paulina, Borycka Maria, Rynkowska Klaudia, Garboś Michał, Bąk Kacper, Starzyński Dawid.

Klasa II
Bąk Kamil, Kwiecień Krzysztof, Adamczak Magdalena, Szlęzak Przemysław, Komsa Natalia.

Klasa III
Dziuba Konrad, Kumor Kacper, Dziuba Natalia, Dąbek Patryk, Tatar Alicja, Kornacki Michał.

Klasa IV
Słaba Adrian - 5,1
Ślęzak Adrian - 4,8

Klasa V
Górska Dominika - 5,3
Staszczyk Kacper - 5,2
Cieśla Angelika - 5,2
Jarosz Arkadiusz - 4,8

Klasa VI
Bąk Paweł - 5,5
Pasek Marcin - 5,1
Figacz Monika - 4,8

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)

         29.05.2008r. PSP w Łążku była organizatorem III Gminnego Konkursu Ortograficznego o tytuł „Mały Mistrz Ortografii Gminy Łoniów”. W konkursie brało udział 29 dzieci z wszystkich szkół naszej gminy.
Walka o tytuł mistrza była zacięta, ale jak co roku przebiegała w miłej i serdecznej atmosferze. Pani Dyrektor szkoły w Łążku mgr Joanna Bisztyga dziękuje Wójtowi Gminy Łoniów za objęcie konkursu honorowym patronatem oraz wszystkim nauczycielom klas II i III za przygotowanie uczniów do konkursu i za obecność.

Wyniki III Gminnego Konkursu Ortograficznego klas II i III
szkół podstawowych o tytuł
„Mały Mistrz Ortografii Gminy Łoniów”

Kategoria - klasy II


Mistrz
Karol Kusik – PSP w Gieraszowicach

I miejsce
Aleksandra Stępień – PSP w Łążku, Magdalena Mirek – ZS - PSP w Łoniowie

II miejsce
Krzysztof Kwiecień - PSP w Łążku, Klaudia Karaś – ZS – PSP w Sulisławicach, Małgorzata Maniak - ZS – PSP w Sulisławicach, Piotr Mazur – PSP w Świniarach

III miejsce
Michał Nowiński – PSP w Świniarach, Kornelia Żugaj – ZS - PSP w Łoniowie, Katarzyna Nowak – ZS – PSP w Sulisławicach, Anna Antonik – PSP w Łążku, Hubert Błasiak – PSP w Świniarach, Grzegorz Swajda – ZS – PSP w Sulisławicach.

Wyniki III Gminnego Konkursu Ortograficznego klas II i III
szkół podstawowych o tytuł
„Mały Mistrz Ortografii Gminy Łoniów”

Kategoria - klasy III


Mistrz
Dominika Sosnowska – PSP w Gieraszowicach


I miejsce
Aleksandra Siudak – ZS – PSP w Łoniowie, Joanna Urbańska - ZS – PSP w Łoniowie, Aleksandra Pawelec – PSP w Świniarach, Ewelina Kogut – PSP w Świniarach,

II miejsce
Julia Lipiec – PSP w Świniarach, Mikołaj Duda – PSP w Gieraszowicach, Konrad Dziuba – PSP w Łążku

III miejsce
Michał Swajda - PSP w Gieraszowicach
Aleksandra Opala - ZS – PSP w Sulisławicach, Dominika Brzezowska - ZS – PSP w Sulisławicach, Zuzanna Pawłowska - ZS – PSP w Sulisławicach, Dominik Klimkiewicz - ZS – PSP w Łoniowie, Natalia Dziuba - PSP w Łążku, Alicja Tatar – PSP w Łążku.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)

         Uczniowie naszej szkoły pamiętają o ważnych rocznicach związanych z Ojcem świętym Janem Pawłem II. W trzecią rocznicę śmierci Papieża - Polaka odbył się uroczysty apel, który został przygotowany pod kierunkiem
p. mgr Edyty Głodo i p. mgr Bożeny Ostrowskiej - Machały. Została także uaktualniona tablica poświęcona Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)

         "JEZUS ZMARTWYCHWSTAŁ" - taki tytuł nosiło Misterium Wielkanocne przygotowane przez uczniów PSP w Łążku pod okiem p. mgr Laury Smalery, które mogliśmy podziwiać 19 marca 2008r. Wspólnie z Maryją, Marią Magdaleną, Szymonem Piotrem i uczniami z Emaus przezywaliśmy mękę i śmierć Jezusa, potem strach i zdziwienie, bo Jego grób został pusty. Szukaliśmy Pana i znaleźliśmy Go, gdyż On nasz Mistrz i Nauczyciel ZMARTWYCHWSTAŁ.

         Na zakończenie Misterium przypomnieliśmy sobie radosny zwyczaj związany z "lanym poniedziałkiem" - oj było mokro! Uroczysty nastrój dopełniły życzenia Pani Dyrektor, która życzyła nauczycielom, pracownikom szkoły oraz wszystkim dzieciom i ich rodzinom spokojnych, zdrowych, rodzinnych i pełnych nadziei świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)