Strona Główna
Aktualności
Galeria
Grono Pedagogiczne
Historia Szkoły
Hymn Szkoły
Wolontariat
Punkt Przedszkolny
Doradztwo zawodowe
Konkursy
Certyfikaty
Ciekawe Linki
Fundusze Unijne
Kontakt
Napisz do Nas

Doradztwo zawodowe

Wybierz sobie zawód, który lubisz, a całe życie nie będziesz musiał pracować.

Konfucjusz

 

Współczesny rynek edukacji i pracy charakteryzuje się ciągłymi zmianami. Globalizacja gospodarki, postęp informatyczny, wzrastająca ilość informacji dotycząca zawodów, dróg kształcenia, bezrobocia powoduje trudności w przystosowaniu się do tych zmian. Młody człowiek powinien być przygotowany do funkcjonowania w nowej rzeczywistości, gotowy do podnoszenia swoich kwalifikacji, ustawicznego dokształcania się, zdobywania nowych umiejętności przydatnych w podejmowaniu racjonalnych decyzji dotyczących wyboru zawodu.

Kim chcę być? W jakim zawodzie mogę odnieść sukces? Jaką szkołę wybrać? Gdzie zdobyć kwalifikacje wymagane przez pracodawców? Jakie zawody są poszukiwane, a zagrożone bezrobociem?

Oto nieliczne pytania zadawane nam dorosłym przez młodzież.

Dlatego, poprzez nasze działania próbujemy odpowiedzieć na powyższe pytania, bowiem wybór zawodu i kierunku dalszego kształcenia to jedna

z ważniejszych decyzji życiowych młodego człowieka. Dokonanie trafnego wyboru daje gwarancję zadowolenia i sukcesów w pracy.

Podjęcie przez ucznia mądrej i trafnej decyzji dotyczącej wyboru dalszej drogi kształcenia, zawodu nie jest zadaniem łatwym. Stworzenie programu poradnictwa edukacyjno - zawodowego w szkole podstawowej to gwarancja systematycznego oddziaływania na uczniów w ramach planowych działań i zapewnienie im pomocy w wyborze i selekcji informacji dotyczących edukacji i rynku pracy.

 

 

Zapraszamy Państwa do korzystania z oferty


SZKOLNEGO PUNKTU DORADZTWA
EDUKACYJNO-ZAWODOWEGO

 

realizującego działania w zakresie informacji i poradnictwa

edukacyjno-zawodowego

 

Nasze działania w zakresie Szkolnego Punktu Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego:


  Doradztwo zawodowe dla dzieci i młodzieży:

 

Doradca zawodowy

Wioletta Klimkiewicz


Do pobrania:
Ścieżki kształcenia