Strona Główna
Aktualności
Galeria
Grono Pedagogiczne
Historia Szkoły
Hymn Szkoły
Wolontariat
Punkt Przedszkolny
Doradztwo zawodowe
Konkursy
Certyfikaty
Ciekawe Linki
Fundusze Unijne
Kontakt
Napisz do Nas

Punkt Przedszkolny

11 listopada w pamięci przedszkolaków


W naszej szkole 9 listopada 2018 roku obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie klasy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Podczas występu dzieci 3 i 4 latki zaśpiewały „Piosenkę Małego Patrioty”. Dumnie odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” oraz z wielkim zainteresowaniem obejrzały występy swoich starszych koleżanek i kolegów.

Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)DZIEŃ CHŁOPAKA


Z okazji Dnia Chłopaka przedszkolaki razem z „zerówką” wybrały się na wycieczkę do Sali Zabaw KULKOLAND w Mielcu. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza podróż autokarem, dlatego wyjazd związany był z wieloma emocjami oraz oczekiwaniem na nowe przeżycia. Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja grup, rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu.

Dwie godziny zabawy w sali, w której znajdowały się różnorodne przeszkody i miejsca do aktywności, minęły nam bardzo szybko. Dzieci były zachwycone nowo poznanym miejscem, a uśmiech z ich twarzy nie zniknął do końca dnia.


Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)„Już przedszkolak wie, że świat sprząta się „


Wrzesień jest tym miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. W tym roku również nasze przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki zaangażowały się w tę akcję. Dzieci 3,4- letnie pomagały w sprzątaniu ogrodu przedszkolnego i terenu wokół szkoły. Dzięki temu wokół szkoły zrobiło się czysto i przyjemnie.

Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej. Dlatego już w tym wieku należy dziecku ukazać potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzić w dziecku pozytywne uczucia takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody.

Głównym celem tej akcji było ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania „świata”, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska, recyklingu. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.

Poznanie świata za pomocą działania jest sprawą naturalną. Jako motto w pracy z dziećmi przedszkolnymi warto pamiętać słowa przysłowia chińskiego:
„Słyszę- zapominam
Widzę-pamiętam
Czynię-rozumiem”

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)Pasowanie na przedszkolaka


Dzień 20 września pozostanie na długo w pamięci przedszkolaków i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka . Nie jest to przypadkowa data ponieważ w tym dniu przypada ogólnopolskie święto- Dzień Przedszkolaka.
Uroczystość w naszym przedszkolu rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyk, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor Joanna Bisztyga dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy otrzymał dyplom pasowania oraz mały upominek. Każdy przedszkolak odbił dłoń na plakacie ze swoim imieniem, który będzie w sali przez cały rok przypominał o pasowaniu.
Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy wspólnie zatańczyli w kole taniec.
Wszystkim podobała się zabawa, chociaż w niejednym oku mam pojawiły się łzy wzruszenia. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć: „Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!”Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)WYJAZD DO YUPI PARKU Z OKAZJI DNIA DZIECKA


Dzień Dziecka za pasem więc przedszkolaki 28 maja2018 bawiły się w Yupi Parku w Tarnobrzegu. Pierwsze wrażenia czekały na nich już na parkingu ponieważ jechaliśmy GIMBUSEM. Radości było co niemiara. A zabawa i integracja z klasą „0” była tematem na cały tydzień. Uśmiech z twarzyczek dzieci na samą myśl o szaleństwie w centrum zabawy przez wiele dni nie znikał z twarzyczek przedszkolaków.


Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI _ SPRINTEM DO MARATONU


Przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łążku w dni 17 maja 2018 wzięli udział w IV Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków SPRINTEM DO MARATONU. Imprezę rozpoczęliśmy od ustalenia ogólnych zasad. Każdy przedszkolak otrzymał numer startowy, następnie przeprowadzono rozgrzewkę. Dzieci z wielkim zapałem pokonywały wyznaczony dystans. Na zakończenie radosnej akcji, każdy przedszkolak otrzymał medal oraz dyplom uczestnictwa w maratonie. Była to ciekawa, pełna zabawy i radości impreza, która pozwoliła zaprezentować dzieciom sprawność fizyczną, a także utwierdziła ich w przekonaniu, że grupą mogą osiągnąć więcej!


Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)Bal przebierańców i zabawa karnawałowa


W lutym nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat bohaterów ulubionych bajek. Przebrane w przeróżne wspaniałe i kolorowe kostiumy zabawom na sali gimnastycznej nie było końca. Pan Wodzirej w stroju Trolla z kolorową kulą i urządzeniem do robienia bajek nie miał chwili oddechu. Nawet słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców nie był atrakcyjny dla przedszkolaków i nie mieli ochoty przerwać zabaw. Ależ to było szaleństwo….
Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)Dzień Babci i Dziadziusia


Dzień Babci i Dziadziusia w naszej szkole i przedszkolu jest bardzo ważną uroczystości. Przygotowujemy się do niego bardzo staranie ponieważ występujemy przed bardzo zacnym audytorium. Wzruszające wiersze, wesoła piosenka i radosny taniec wyciskają niejedną łzę z Babci oczu. Przedszkolaki przygotowują własnoręcznie drobne upominki i laurki jako podziękowanie dla Dziadków za trud włożony w ich wychowanie. Następnie cała szkoła śpiewa 100 lat. Po występach goście zostali zaproszeni na przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek.
Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)Jasełka w przedszkolu


Świąteczny nastrój zapanował w przedszkolu 21 grudnia, kiedy to dzieci przygotowały Jasełka, na które zaprosiły Panią Dyrektor oraz rodziców. Dzieci wspaniale wczuły się w swoje role i z wielkim zaangażowaniem odgrywały mini-scenki. Następnie wspólnie zasiedliśmy do stolików, przy których łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia. Śpiewaliśmy kolędy i pastorałki oraz rozmawiali o tradycjach bożonarodzeniowych. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz przede wszystkim budują bliskie i serdeczne relacje.
Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)Mikołaj w przedszkolu6 grudnia to jeden z najważniejszych dni w przedszkolu ponieważ odwiedza nas niecodzienny gość. Przygotowujemy się do niego starannie. Uczymy się wierszy i piosenki o Mikołaju oraz przygotowujemy wspaniałą laurkę od wszystkich przedszkolaków. Dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, wyglądały przez okno, czy zaprzęg świętego Mikołaja nie zaparkował już przed oknem. Mikołaj nie zawiódł pomimo, że kazał długo na siebie czekać z wielkim workiem prezentów zapukał do drzwi. Prezenty były wspaniałe. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania. Dzieci dzieliły się wrażeniami, oglądały prezenty, uśmiech z ich twarzyczek nie zniknął do końca dnia.
Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)Święto Niepodległości


10 listopada 2017r. w 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości przedszkolaki przygotowali kotyliony w barwach narodowych i wesoło odśpiewały „Przybyli ułani pod okienko”.
Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)Dzień Chłopaka


30.09.2017r. z okazji Dnia Chłopaka wszystkie przedszkolaki świetnie bawiły się w Yupi Parku w Tarnobrzegu.
Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka


20 września 2017 w Punkcie Przedszkolnym w Łążku to dzień wyjątkowy, podwójne święto. Tego dnia, w obchodzony świątecznie Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka maluchy stały się pełnoprawnymi przedszkolakami.
Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)Podziękowania dla sponsorów


Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)

Z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Sandomierzu


Czwartek (15 maja) był pracowitym dniem dla sandomierskich stróżów prawa. Oprócz codziennych obowiązków mieli do ogarnięcia grupę super ciekawskich i wszędzie potrafiących zajrzeć gości. Sandomierską Komendę Policji odwiedziły bowiem nasze przedszkolaki, w ramach realizowanego programu „Bezpieczny Przedszkolak”.

Przedszkolaki zobaczyły jak wygląda praca policjanta. Poznały niektóre urządzenia i sprzęt przydatny podczas służby policjantów ruchu drogowego oraz prewencji, a także odwiedzili pomieszczenie, gdzie pracuje oficer dyżurny jednostki.  Niezwykłą radość sprawiło dzieciom zwiedzanie  policyjnych aresztów, oraz oglądanie służbowych pojazdów, do których mogły wejść, usiąść na miejscu kierowcy lub na miejscach pasażerów. Wśród chłopców największą popularnością cieszyły się policyjne tarcze i kajdanki (Franuś historię z kajdankami zapamięta pewnie na długo, ale o tym ciiii....;).

Mundurowi przypomnieli najmłodszym numery alarmowe oraz najważniejsze przepisy i zasady bezpieczeństwa na drodze, propagując noszenie elementów odblaskowych. Na koniec przedszkolaki wręczyły policjantom samodzielnie przygotowane laurki.

Tego samego dnia przedszkolaki wybrały się nad Wisłę. Tam czekała ich nie lada niespodzianka - rejs statkiem po Wiśle. To była niezapomniana przygoda!

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)Podziękowania dla sponsorów


Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)

Spotkanie z Policjantem


W ramach programu „Bezpieczny Przedszkolak” do naszego przedszkola zawitał zaproszony gość - pani dzielnicowa, st. aspirant Krzysztofa Abramczyk. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń. Pani policjantka ostrzegała też przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu. Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy. Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Lekcja ta będzie miała zapewne wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta i znaczenie jego pracy dla społeczeństwa. Serdecznie dziękujemy pani st. aspirant Krzysztofie Abramczyk, za to że znalazła czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)
Przedszkolaki i Strażacy


Właściwe nawyki i zachowania należy wdrażać przez cały okres dzieciństwa, aby zaowocowało to w życiu dorosłym. Wiek przedszkolny to czas, w którym dzieci powinny dowiedzieć się jak najwięcej o otaczającej rzeczywistości, która może nieść szereg rozmaitych zagrożeń. Wczesna profilaktyka powinna rozpocząć się już w przedszkolu. Dlatego tym roku przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego realizują Program „Bezpieczny Przedszkolak”.

Od początku roku szkolnego poznaliśmy już zasady bezpiecznego poruszania się po schodach i korytarzu przedszkolnym, zasady bezpiecznego zachowania się w różnych pomieszczeniach przedszkola (łazienka, szatnia), poznaliśmy bezpieczne zabawy w ogrodzie przedszkolnym. W ramach programu „Bezpieczny Przedszkolak” spotkaliśmy się z panią pielęgniarką, dzielnicową st. asp. Krzysztofą Abramczyk a także ze strażakami Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu. Wizyta w Komendzie na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków. Dzięki niezwykłym pokładom cierpliwości strażaków dowiedzieliśmy się dużo o ich codziennej pracy, zobaczyliśmy wyposażenie samochodów strażackich. A najważniejsze, że wszystkiego mogliśmy dotknąć i wszędzie zajrzeć:) W podziękowaniu przedszkolaki wręczyły strażakom samodzielnie przygotowane laurki.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)Pasowanie na Przedszkolaka


20 września w Punkcie Przedszkolnym w Łążku to dzień wyjątkowy. Podwójne święto. Tego dnia, w obchodzony świątecznie Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka maluchy stały się pełnoprawnymi przedszkolakami.
Zostały pasowane przez panią dyrektor Joannę Bisztygę, otrzymały dyplomy i „podpisały się” pod Kodeksem Przedszkolaka.
Z racji tego ważnego wydarzenia na naszych milusińskich czekało wiele atrakcji i niespodzianek . Były tańce, śpiewy oraz liczne zabawy. Rodzice zadbali również o to, aby żaden brzuszek nie był pusty, bo na stołach czekało mnóstwo smakołyków. Na buzi każdego przedszkolaka gościł szeroki uśmiech, ponieważ każdy z nich wiedział, że to jest jego święto. Był to naprawdę fantastyczny dzień!

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)Piknik Rodzinny „By marzenia się spełniały...”

Jak co roku w naszym przedszkolu, na wcześniejsze zaproszenie przedszkolaków, pojawili się rodzice a nawet babcie. Świętowaliśmy Dzień Rodziny - to była wspaniała uroczystość, na której przedszkolaki mogły zaprezentować swoje umiejętności na scenie, ale także wspólnie z rodziną pobawić się i miło spędzić czas. Rodzice otrzymali wspaniałe, własnoręcznie zrobione przez dzieci upominki a przedszkolaki wspaniałe akcesoria do piaskownicy. Nie obyło się bez ogromnej radości i łez wzruszenia.
Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie w przedstawieniu „Dawno temu w trawie”, zaśpiewały piosenkę i zatańczyły taniec z chustami do muzyki Piotra Rubika.
Dzieci i rodzice bawili się w ulubione zabawy integracyjne a na koniec wzięli udział w grillowaniu i wspólnym biesiadowaniu.
Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego „Doboszówka” w Kalennem

W tym roku przedszkolaki i ich rodzice ( a także babcie) odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne w Kalennem. Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach „Garncarskich” i „Od ziarenka do bochenka”. Każdy z nich zrobił glinianą figurkę/naczynie i upiekł własnoręcznie zrobiony chlebek. Dzieci karmiły zwierzęta gospodarskie (kozy, gęsi, króliki, hodowlane ryby) a także pływały łódką. To był fantastycznie spędzony czas w gronie rówieśników i rodziców.
Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)Piramida Zdrowia

W naszym przedszkolu cyklicznie odbywają się zajęcia z rodzicami w ramach innowacji „Radosny Przedszkolak”.
Tym razem tematem zajęć była „Piramida Zdrowia”. Po tym spotkaniu wszyscy już wiemy, że zdrowe odżywianie i ruch to podstawa by być zdrowym, silnym i wesołym.
Na zajęciach nie zabrakło zabaw metodą Weroniki Sherborne, bo dzięki nim, dzieci uczą się poznawać przestrzeń i zachowywać w niej, czują się swobodnie i nie obawiają się otoczenia. Stają się mniej zahamowane i bardziej otwarte na sytuacje problemowe. Metoda ta pozwala dzieciom poznać swoje ciało i uczy kontrolować jego ruchy, ułatwia też nawiązywanie kontaktów, uczy empatii. Bardzo ważne jest to, iż w atmosferze radosnej zabawy umożliwia dzieciom zaspokojenie potrzeb psychicznych (bezpieczeństwa), wzrostu i rozwoju, w tym potrzeb społecznych i poznawczych.
Na zajęciach przedszkolaki dowiedziały się jak skomponować zdrowe, pyszne i smakowicie wyglądające śniadanie. Takim kanapkom nie oparł by się nawet największy niejadek!

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)Wigilia w Przedszkolu
Jak co roku Wigilia w przedszkolu to bardzo ważne i wzruszające wydarzenie dla przedszkolaków. To okazja do składania życzeń i przełamania się opłatkiem z kolegami i koleżankami, a także do wspólnego odświętnego posiłku. Ty razem dołączyli do nas rodzice. Wigilijny barszcz nigdy nie smakował tak wspaniale jak tego dnia.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)Mikołaj w przedszkolu
Św. Mikołaj jest chyba najbardziej wyczekiwanym gościem w przedszkolu. Oczekiwanie na jego przyjście wiąże się z wieloma emocjami, których do niczego nie da się porównać. Przedszkolaki już kilka dni wcześniej przystroiły choinkę i samodzielnie narysowały portret Mikołaja. - prezent dla świętego:)

Dzieci dostały przepiękne puzzle. Poprosiły też Mikołaja aby zatańczył z nimi ulubione „koniki”.

Mamy przedszkolaków zadbały aby nasz strudzony gość, zanim odjedzie obdarowywać inne dzieci, mógł się solidnie posilić.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)Zabawa andrzejkowa
26 listopada, razem ze starszakami z zerówki przedszkolaki i ich rodzice przenieśli się w świat magii i czarów andrzejkowych.

Dzieci dowiedziały się, że „Andrzejki" to ludowa tradycja związana z magią wróżb i była przekazywana z pokolenia na pokolenie.

W naszym przedszkolu przede wszystkim wszyscy świetnie się bawili.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)Zajęcia plastyczne
W naszym przedszkolu odbywają się dodatkowe, bezpłatne zajęcia plastyczne dla wszystkich chętnych przedszkolaków. Głównym celem tych zajęć jest rozwijanie uzdolnień i zainteresowań artystycznych dzieci oraz ich wrodzonych możliwości twórczych w toku różnorodnych działań plastycznych. Zajęcia są:
• ciekawe,
• czasem zaskakujące,
• inspirują do podejmowania prób poznawania siebie i świata,
• dające radość i satysfakcję z odkrywania i poznawania.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)SPOTKANIE Z POLICJANTEM”
Do naszego przedszkola przybył zaproszony gość – pani dzielnicowa, aspirant Krzysztofa Abramczyk. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. kiedy zauważy się pożar, itp. Gość ostrzegał też przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu. Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy. Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Lekcja ta będzie miała zapewne wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta i znaczenie jego pracy dla społeczeństwa. Serdecznie dziękujemy pani aspirant Krzysztofie Abramczyk, za to że znalazła czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)Innowacja
„Radosny Przedszkolak”
W tym roku, w Punkcie Przedszkolnym została wdrożona innowacja pedagogiczna „Radosny Przedszkolak”. Innowacja ta została zaakceptowana przez Kuratorium Oświaty w Kielcach i Radę Pedagogiczną Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łążku.

Innowacja obejmuje dzieci z grupy 3-4 latków oraz ich rodziców i będzie trwała przez cały rok szkolny 2015/16 na terenie Punktu Przedszkolnego w Łążku, a także poza placówką (wycieczki, spacery, imprezy, wyjścia).

Podczas pierwszego zebrania rodzice zostali zapoznani z założeniami i celami innowacji oraz propozycjami planu współpracy z nimi. Wypełnili ankietę, w której opisali swoje oczekiwania względem edukacji przedszkolnej, oraz zadeklarowali formy i sposoby swojego uczestnictwa w innowacji. Innowacyjność metodyczno – organizacyjna polega nie tyle na obecności rodziców we wszelkiego typu zajęciach w przedszkolu, co na ich czynnym udziale w nich.

Zajęcia takie odbywały się przez ostatni tydzień sierpnia (Tydzień Adaptacyjny) i systematycznie raz w miesiącu. Ilość rodziców uzależniona jest od potrzeby planowanej sytuacji lub zajęcia. Od kilku aż do wszystkich chętnych do uczestnictwa w zajęciu czy uroczystości. Jest to kolejny pomysł na współpracę z rodzicami – aktywne zaangażowanie ich w życie placówki. Materiał będzie realizowany jako cykl zajęć, wycieczek, spotkań i uroczystości, zgodnie z podstawą programową. Do tej pory odbyło się już kilka takich zajęć, w trakcie których bawiliśmy się wspólnie metodami pedagogiki zabawy oraz elementami metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Dzieci wraz z rodzicami przygotowały sałatkę owocową, upiekły ciasteczka, wróżyły sobie podczas zabawy andrzejkowej.

Rodzice zaangażowali się także w cotygodniowe czytanie bajek dla przedszkolaków.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)Sierpniowy Tydzień Adaptacyjny
Już po raz trzeci w Punkcie Przedszkolnym odbyły się zajęcia adaptacyjne dla dzieci i rodziców. Głównym celem tych zajęć jest eliminowanie stresu adaptacyjnego u przyjętych do grupy dzieci, zaspokojenie poczucia bezpieczeństwa maluchów a także nawiązanie współpracy z rodziną.

Dzięki temu, że sierpniowe zajęcia odbywały się w towarzystwie mamy, taty czy babci, dzieci nie odczuwały stresu związanego z nową sytuacją i miejscem. Pod opieką najbliższych poznały nową panią, kolegów i zapoznały się z rytmem życia w grupie. Wrześniowe, samodzielne zostanie w przedszkolu odbyło się bez łez i z poczuciem bezpieczeństwa.

Dzięki szybkiej adaptacji dzieci w przedszkolu już 20 września, w obchodzony świątecznie Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka maluchy stały się pełnoprawnymi przedszkolakami.

Zostały pasowane przez panią dyrektor Joannę Bisztygę, otrzymały dyplomy i „podpisały się” pod Kodeksem Przedszkolaka.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ

(kliknij tu aby pobrać raport)
Wycieczka do JuraParku w Bałtowie
10 czerwca 2015r. odbyła się długo oczekiwana przez dzieci wycieczka do JuraParku w Bałtowie. Mimo dalekiej drogi i wizji zobaczenia dinozaurów, spotkania z czarownicami z Sabathówki przedszkolaki nie okazywały strachu. Po całym roku chodzenia do przedszkola maluchy wiedzą, że pod opieką pani nic złego stać im się nie może. W dużej mierze jednak odwaga ta była spowodowana obecnością rodziców, którzy także wybrali się z nami na wycieczkę;)

W bałtowskim JuraParku spędziliśmy cały dzień – dzień niesamowitych spotkań, zabawy ale także nauki na warsztatach w Sabathówce.
Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)Piknik Rodzinny „RODZINA NA MEDAL”
Jak co roku w naszym przedszkolu, na wcześniejsze zaproszenie przedszkolaków, pojawili się rodzice a nawet babcie i dzidzusiowie. Świętowaliśmy Dzień Rodziny - to była wspaniała uroczystość, na której przedszkolaki mogły zaprezentować swoje umiejętności na scenie, ale także wspólnie z rodziną pobawić się i miło spędzić czas. Rodzice otrzymali wspaniałe, własnoręcznie zrobione przez dzieci upominki i Certyfikaty „RODZINA NA MEDAL”. Nie obyło się bez ogromnej radości i łez wzruszenia.

Przedszkolaki zaśpiewały piosenki dla mamy i taty a także zatańczyły z pomponami do muzyki „Safiri Duo – Algida” i „Rock and Roll – Lets twist again”.

Na sali gimnastycznej dzieci zaprosiły rodziców do wspólnych zabaw i zawodów. Były min. „Wyścigi w workach”, „Przeciąganie liny”, „Slalom na piłkach” i „Slalom na szczudłach”.

Na koniec grillowanie i biesiadowanie.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)
„MAŁY PATRIOTA”
Święta majowe i ich historia to dla przedszkolaków jeszcze trudne tematy do zrozumienia. Przez cały tydzień dzieci na zajęciach rozmawiały o Polsce, o symbolach naszego kraju, dowiedziały się także kto to taki „patriota” . Teamtyka zajęć zbiegła się z kolejnym małym projektem „Bliżej Przedszkola”, wspomagającym realizację celów wychowania przedszkolnego głównie w obszarze piętnastym (wychowanie rodzinne, obywatelskie i patriotyczne) określonym w podstawie programowej wychowania przedszkolnego.

Na zakończenie zajęć przedszkolaki otrzymały „Medal małego patrioty”.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)
„OPOWIEŚCI Z KRAINY LICZB”
„Opowieści z krainy liczb” to kolejny mały projekt miesięcznika „Bliżej Przedszkola”, w którym wzięły udział przedszkolaki. Zajęcia z tego projektu wspomagają realizację celów wychowania przedszkolnego m.in. w obszarze wspomagania rozwoju intelektualnego dzieci wraz z edukacją matematyczną.

Na zakończenie zajęć przedszkolaki otrzymały „Medale dzielnego przedszkolaka-matematyka”.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)
"POSZUKIWACZE PRZYGÓD"
Od 10 lutego do 19 czerwca 2015 roku przedszkolaki Punktu Przeedszkolnego biorą udział w "bliżejprzedszkolnym" projekcie edukacyjnym, ogłoszonym przez miesięcznik "Bliżej Przedszkola". Projekt wspomaga realizację i osiągnięcie celów wychowania przedszkolnego określonych w podstawie programowej.

POSZUKIWACZE PRZYGÓD to wspólna nazwa dla 8 „małych” projektów przedszkolnych.

Przedszkolaki wzięły udział już w trzech małych projektach:
- MAŁY ARTYSTA
- DZIELNY PRZEDSZKOLAK
- MATEMATYK

Ucząc się świetnie się przy tym bawiły.
Po zakończeniu każdego małego projektu dzieci otrzymały Medal, który wkleiły do specjalnych książeczek POSZUKIWACZA PRZYGÓD. Przed nami jeszcze wiele wyzwań, ale przede wszystkim radości i wspaniałej zabawy przy zdowbywaniu kolejnych medali.

MAŁY ARTYSTAProjekt wspomagający realizację celów wychowania przedszkolnego głównie w obszarze siódmym (wychowanie przez sztukę – dziecko widzem i aktorem), ósmym (wychowanie przez sztukę – muzyka: różne formy aktywności muzyczno-ruchowej – śpiew, gra, taniec) i dziewiątym (wychowanie przez sztukę – różne formy plastyczne) określonych w podstawie programowej wychowania przedszkolnego.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)
Wigilia w przedszkolu
Jak co roku Wigilia w przedszkolu to bardzo ważne i wzruszające wydarzenie dla przedszkolaków. To okazja do składania życzeń i przełamania się opłatkiem z kolegami i koleżankami, a także do wspólnego odświętnego posiłku. Na naszym stole, poza pysznościami przygotowyanymi przez mamy, znalazły się także własnoręcznie upieczone przez dzieci pierniczki. Smakowały wyjątkowo - bożonarodzeniowo:)

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)
Pieczemy pierniczki
Pieczenie pierników na Boże Narodzenie, z mamą w domu to prawdziwa frajda. Ale pieczenie pierników z kolegami i koleżankami w przedszkolu to niesamowite przeżycie! Przedszkolaki świetnie poradziły sobie z odmierzaniem produktów i zagniataniem ciasta. Ale wałkowanie i wycinanie wychodziło im najlepiej! Efekt końcowy przerósł najśmielsze oczekiwania wszystkich. Pachniało w całym przedszkolu i na szkolnych korytarzach. A smak? Ach, cóż to był za smak!!:)

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)
Mikołaj w przedszkolu
6 grudnia jest chyba jednym z najbardziej wyczekiwanych dni w roku. Odwiedziny św. Mikołaja spędzają sen z powiek niejednemu dziecku. W tym roku nie było inaczej. Dzieci chcąc sprawić przyjemność Mikołajowi już dzień wcześniej przystroiły choinkę i zrobiły papierowe serduszka. Z niecierpliwością wypatrywały przez okno reniferowego zaprzęgu. Jednak to prawdziwy Mikołaj wywołał największe emocje. Okrzyki radości i szerokie uśmiechy nie schodziły z ust dzieci. Gość zajął honorowe miejsce przy choince i z ogromnym zainteresowaniem przyglądał się występom przedszkolaków. Każde dziecko otrzymało wspaniały prezent, a Mikołaj – serduszko. Na koniec przedszkolaki życzyły Mikołajowi dużo zdrowia i siły, aby mógł ich znowu odwiedzić za rok.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)
Dzień pluszowego misia
25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy 'Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Każdy przedszkolak przyniósł ze sobą swojego ukochanego pluszaka, którego przedstawił swoim kolegom i koleżankom. Opowieściom o przytulankach nie było końca. Tego dnia Misie towarzyszyły dzieciom w zajęciach i wszystkich zabawach.
Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
Z racji tego, że Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka przypada 20 września ( w tym roku - sobota), dzieci z naszego przedszkola obchodziły swoje święto już w piątek 19 września. Tego wyjątkowego dnia na naszych milusińskich czekało wiele atrakcji i niespodzianek . Były tańce, śpiewy oraz liczne zabawy. Rodzice zadbali również o to, aby żaden brzuszek nie był pusty, bo na stołach czekało mnóstwo smakołyków: ciasto, popcorn, paluszki, soczki i inne słodycze.

Na buzi każdego przedszkolaka gościł szeroki uśmiech, ponieważ każdy z nich wiedział, że to jest jego święto. Był to naprawdę fantastyczny dzień!

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)
Język angielski
Nauka języka angielskiego we wczesnym okresie dzieciństwa jest coraz bardziej powszechna. Zdobywane sprawności językowe już w wieku 3, 4 lat przynosi znacznie lepsze efekty niż w wieku szkolnym. Im mniejsze dziecko tym łatwiej i naturalniej przyswaja język obcy. Od pierwszych chwil nauczania języka angielskiego należy wdrażać dzieci do używania wyłącznie języka obcego na zajęciach.

Dlatego, wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców i dzieci, w naszym przedszkolu odbywają się cotygodniowe bezpłatne zajęcia prowadzone przez panią Karolinę Bisztygę.

Nauczanie odbywa się metodą audiowizualną. Zadanie to ułatwiają przedszkolne zabawki, ilustracje, które pani Karolina wykorzystuje podczas zajęć. Dzieci uczą się języka obcego bawiąc się wspólnie i odkrywając nowe „światy”, rozwijając swoją wyobraźnię.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)
Piknik Rodzinny
„Dla Was uśmiechy i słońce”
W dzisiejszych, jakże zabieganych czasach każda chwila spędzona z dzieckiem jest dla rodziców bardzo ważna. Dlatego 3 czerwca , już po raz kolejny w Punkcie Przedszkolnym odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem „Dla Was uśmiechy i słońce”. Na zaproszenie przedszkolaków i zerówkowiczów sala przedszkolna zapełniła się ich najbliższymi.

Dzieci zachwyciły swoimi występami a także pięknymi strojami. Za piosenki, wiersze, tańce i przedstawienie „Robot dla Mamy” otrzymały ogromne brawa. Przedszkolaki wręczyły swoim bliskim własnoręcznie wykonane laurki i kwiaty. Po występach i zabawach zaczęło się wielkie grillowanie i wspólne biesiadowanie. Rodzice stanęli na wysokości zadania, przygotowali mnóstwo smakołyków: kiełbaskę z grilla, popcorn, słodycze i przepyszne ciasto.

Dla przedszkola owocna współpraca z rodzicami jest niezwykle ważna. Są oni postrzegani jako partnerzy i sojusznicy w pracy wychowawczo-dydaktycznej. Niezmiernie ważna jest także integracja rodzin i ich zaangażowanie wkładane w rozwój dzieci. Dlatego niezmiernie cieszy fakt, że rodzice z wielką energią i zapałem włączyli się w przygotowanie pikniku.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)
Spotkanie z panem Dzielnicowym
2 czerwca do naszego przedszkola przybył zaproszony gość - policjant Pan Andrzej Strojnowski . Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. kiedy zauważy się pożar, itp. Gość ostrzegał też przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu. Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy.

Uwieńczeniem spotkania z policjantami była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu, który na czas pobytu zaproszonego gościa stanął przed przedszkolem. Chętne dzieci miały okazję usiąść na chwilę w radiowozie i dokładnie się wszystkiemu przyjrzeć.

Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Lekcja ta będzie miała zapewne wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta i znaczenie jego pracy dla społeczeństwa.

Serdecznie dziękujemy panu policjantowi, że znalazł czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)
Zajęcia dodatkowe w przedszkolu
Zajęcia plastyczne
W przedszkolu wychowanie plastyczne pełni szczególną rolę. Podczas tworzenia dziecko doznaje silnych przeżyć. Wynikają one nie tylko z samego działania lecz także z możliwości wyrażenia środkami plastycznymi własnych myśli i uczuć, których dziecko nie byłoby w stanie opowiedzieć słowami. Wychowanie plastyczne pełni funkcję terapeutyczną, usuwa zahamowania i poczucie niepewności, uczy wiary we własne siły, we własne możliwości twórcze.

W naszym przedszkolu, poza zajęciami wynikającymi z podstawy programowej, odbywają się dodatkowe zajęcia plastyczne dla chętnych przedszkolaków. Prowadzi je pani Bożena Ostrowska-Machała. Malowanie palcami, wycinanie czy lepienie z masy solnej to tylko niektóre propozycje dla naszych podopiecznych.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII

(kliknij tu aby przejść)